Patryk Jaki w Małogoszczu: Unia Europejska potrzebuje zmiany

Data publikacji: 24.04.2019 18:55 / Data aktualizacji: 24.04.2019 21:35
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Małogoszcz. Wizyta Patryka Jakiego

Małogoszcz. Wizyta Patryka Jakiego
24.04.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Nawet jeden głos może przesądzić o ostatecznym zwycięstwie w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego - powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Małogoszcza Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, a także kandydat Zjednoczonej Prawicy do Europarlamentu z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

Podczas rozmowy z mieszkańcami Patryk Jaki przekonywał, że obecnie Unia Europejska potrzebuje zmiany i powrotu do jej tradycyjnych wartości chrześcijańskich, które w ostatnich latach są syntetycznie zwalczane.

- Ta polityka laicyzacji i stopniowej zmiany społeczeństwa niestety działa. Polska jest jednym z tych krajów, które się jeszcze temu opierają. W państwa zachodnich jest to natomiast już powszechne, te państwa zostały już przeprojektowane. Możemy zobaczyć, jak w tradycyjnie katolickich krajach, jak Hiszpania czy Irlandia kościoły są burzone lub zamienianie na hipermarkety. Z kolei - według oficjalnych statystyk - tylko w ubiegłym roku we Francji miało miejsce 1066 ataków na kościoły katolickie i obiekty sakralne - dodał.

Wiceminister sprawiedliwości zaznaczył, że osłabianie tradycyjnych wartości i walka z cywilizacją chrześcijańską ma na celu także osłabianie gospodarcze poszczególnych krajów wspólnoty.

Mieszkanki Małogoszcza, z którymi rozmawiał nasz reporter, były bardzo zadowolone ze spotkania z Patrykiem Jakim.

- Wystąpienia pana ministra oglądamy często w telewizji. To bardzo mądry i pracowity polityk. Z pewnością zasługuje na to, aby się znaleźć w Parlamencie Europejskim - zaznaczają.

Dziś Patryk Jaki spotkał się także z mieszkańcami Sobkowa i Jędrzejowa. Natomiast w czwartek wiceminister sprawiedliwości odwiedzi powiat włoszczowski, gdzie spotka się z mieszkańcami Krasocina (16.00 Siedziba OSP przy ul. Macierzy Szkolnej 2), Kluczewska (siedziba OSP ul. 1 maja 44) oraz Włoszczowy (Dom Kultury ul. Wiśniowa 19).

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama