Pełna miłości premiera w teatrze TeTaTeT

Data publikacji: 25.04.2019 15:19
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
Kielce. Próba do spektaklu KochajmySię teatru TeTaTeT

Kielce. Próba do spektaklu „#KochajmySię” teatru TeTaTeT
Fot. Teatr TeTaTeT

Kameralny spektakl muzyczny, utrzymany w stylistyce dawnego kabaretu. Sentymentalna, ale również emocjonalna i żywiołowa podróż muzyczna, oparta na wspaniałych tekstach mistrzów polskiej piosenki w oryginalnych aranżacjach. Taka będzie najnowsza premiera w teatrze TeTaTeT, zatytułowana „#KochajmySię”. Odbędzie się w niedzielę, 12 maja.

Twórcą scenariusza i reżyserem spektaklu jest Mirosław Bieliński, który jest także twórcą znanego kieleckiej publiczności spektaklu muzycznego w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego, pod tytułem „Kpiny i Kpinki”, opartego na tekstach Wojciecha Młynarskiego i Mariana Załuckiego. Nowy projekt będzie w charakterze przypominał to widowisko, jednak tym razem twórcy chcą skupić się na nieco innej tematyce i sięgnąć do tekstów wielu twórców.

Jak zapowiadają, „#KochajmySię”, to kameralny spektakl muzyczny, utrzymany w stylistyce dawnego kabaretu. Sentymentalna, ale również niebywale emocjonalna i żywiołowa podróż muzyczna, bazująca na wspaniałych tekstach mistrzów polskiej piosenki w oryginalnych aranżacjach.

- Sięgniemy do największych szlagierów lat 20. i 30. XX wieku, ale także Kabaretu Starszych Panów oraz twórczości między innymi Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego. Przepiękne słowa, anegdoty oraz porywające nuty przepełnione poetyckim językiem oraz wyrafinowanym dowcipem, których wspólnym mianownikiem jest tematyka miłości i namiętności, gdzie piosenka w zabawny sposób komentuje relacje między kobietą a mężczyzną. Chcemy tym spektaklem przypomnieć widzom najpiękniejsze polskie piosenki i ballady, gdzie szlachetność oraz kultura słowa, niosą ze sobą ładunek pozytywnych emocji, których tak bardzo nam potrzeba w tych zabieganych czasach wszechobecnej agresji, wulgarności i nienawiści. Melodyjną piosenką oraz literackim słowem pragniemy przypomnieć, że miłość napełnia ludzkie serca i umysły pozytywną wibracją – mówią twórcy.

Kielce. Próba do spektaklu „#KochajmySię” teatru TeTaTeTFot. Teatr TeTaTeT

Tytuł spektaklu nie bez kozery pisany jest z tak zwanym hasztagiem. W ten sposób nawiązuje do obecnych realiów świata Instagrama i mediów społecznościowych, gdzie użytkownicy często posługują się tagowaniem zdjęć, sytuacji oraz akcji. Dlatego realizatorzy idąc z duchem czasu, chcą tym spektaklem przeciwstawić się wszechobecnej agresji, wulgarności i nienawiści, zachęcając wszystkich do posługiwania się hashtagiem promującym nie tylko sam spektakl, ale przesłanie - #KochajmySię.

Do współpracy zostali zaproszeni artyści, którzy oprócz warsztatu aktorskiego posiadają zdolności wokalne. Obsada tego spektaklu będzie wymienna w zależności od dyspozycyjności aktorów i terminów spektakli. Co więcej, spektakl będzie się zmieniał, bo jak zapowiadają twórcy, pragną stworzyć widowisko, które będzie „żywe” i będzie się nieco różniło od poprzednich spektakli.

W chwili obecnej współpracę potwierdzili: Teresa Bielińska, Magdalena Daniel, Anna Iwasiuta-Dudek, Wojciech Niemczyk, Mirosław Bieliński oraz Marcin Brykczyński.

W spektaklu wystąpi również rodowita kielczanka, Magda Szczepanek, na co dzień mieszkająca w Krakowie. Tam też występuje na deskach Teatru Muzycznego Variete, gdzie grywa w znanych tytułach musicalowych jak na przykład „Legalna blondynka” w reżyserii Janusza Józefowicza czy „Chicago” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Znana jest też z małego ekranu, z serialu „Policjantki i policjanci” nadawanego w TV4, gdzie odgrywa postać starszej posterunkowej Joanny Zatońskiej. Magda Szczepanek debiutowała kilkanaście lat temu w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach w musicalu „Ania z Zielonego Wzgórza” w reżyserii Jana Szurmieja.

Premiera spektaklu odbędzie się w niedzielę, o godzinie 16.00. Spektakl będzie wystawiany w Sali Kongresowej w Kieleckim Centrum Biznesu (dawny Exbud) przy alei Solidarności 34. Kolejne spektakle zaplanowane są 18, 19 maja, na godzinę 16.

Teatr TeTaTeT – to pierwszy w Kielcach niezależny teatr rozrywki. Powstał niespełna rok temu z inicjatywy kieleckich aktorów - Teresy i Mirosława Bielińskich. Pierwszą realizacją była znakomita, pełna inteligentnego humoru komedia pod tytułem: „Umrzeć ze śmiechu” Paul’a Elliott’a, w reżyserii Mirosława Bielińskiego. Była to druga realizacja tego tytułu w Polsce. Spektakl do dziś grany jest z dużym powodzeniem. Zespół gościł także w mniejszych miejscowościach województwa świętokrzyskiego. Do tej pory zagrał kilkanaście razy. Teatr staje się rozpoznawalny nie tylko w Kielcach, co sprzyja także promocji naszego regionu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama