Śpiewając „Odę do radości” uczcili 15 lat Polski w Unii Europejskiej

Data publikacji: 01.05.2019 14:18
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
W Sandomierzu zabrzmiała

W Sandomierzu zabrzmiała "Oda do radości". Mieszkańcy uczcili 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej
Sandomierz. 01.05.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Mieszkańcy Sandomierza i turyści uczcili 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W południe w Rynku Starego Miasta wspólnie odśpiewano „Odę do radości”, hymn Wspólnoty.

W Sandomierzu zabrzmiała "Oda do radości". Mieszkańcy uczcili 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii EuropejskiejSandomierz. 01.05.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Dzisiejsza rocznica to ważne święto - mówił Jerzy Krzemiński, były pracownik Muzeum Okręgowego, który przyłączył się do inicjatywy. - To szczęście być we Wspólnocie i jednocześnie cieszyć się wolnością - dodał.

Pani Anna natomiast stwierdziła, że przystąpienie do UE było ważnym wydarzeniem historycznym dla Polaków i całego naszego kraju i dlatego warto je celebrować.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec stwierdził, że myśląc o Unii Europejskiej kojarzą nam się przede wszystkim środki finansowe, dzięki którym zrealizowano wiele inwestycji w kraju oraz w samym Sandomierzu.

- Po 15 latach członkostwa warto zastanowić się nad tym, co my możemy dać Wspólnocie. Zwłaszcza w kontekście tradycji i dziedzictwa kulturowego, z którego słynie Sandomierz - dodał burmistrz.

Główną liderką śpiewania „Ody do radości” była uczennica sandomierskiej Szkoły Podstawowej Oliwia Rykowska.

W Sandomierzu zabrzmiała "Oda do radości". Mieszkańcy uczcili 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Burmistrz Marcin MarzecSandomierz. 01.05.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama