Niezwykłe gwiazdy podczas Festiwalu Filmów w Sandomierzu

Data publikacji: 01.05.2019 18:58
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
16. Festiwal Filmów - Spotkań Niezwykłych. Andrzej Seweryn w rozmowie z red. Stanisławem Blinstrubem z Radia Kielce

16. Festiwal Filmów - Spotkań Niezwykłych. Andrzej Seweryn w rozmowie z red. Stanisławem Blinstrubem z Radia Kielce
Sandomierz. 01.05.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu rozpoczął się 16. Festiwal Filmów - Spotkań Niezwykłych. Reżyserem niezwykłym jest Janusz Kondratiuk, a aktorką niezwykłą Anna Dymna. Projekcjom filmów towarzyszą spotkania z ludźmi filmu, panele dyskusyjne, koncerty, a także wystawa plakatów i okładek Katarzyny Stanny.

16. Festiwal Filmów - Spotkań Niezwykłych. Katarzyna Kubacka-Seweryn i red. Stanisław Blinstrub z Radia KielceSandomierz / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Producentka Festiwalu Katarzyna Kubacka-Seweryn podkreśliła, ze zależało jej na zebraniu dużej liczby dobrych filmów. Po raz kolejny na Festiwalu Filmów - Spotkań Niezwykłych prezentowane są debiuty ze Studia Munka i filmy z Festiwalu Człowiek w Zagrożeniu. Organizatorka Festiwalu podkreśliła jego edukacyjną rolę. Podczas wydarzenia grupa studentów z Uniwersytetu Warszawskiego przygotowuje gazetę festiwalową, ponadto odbywają się warsztaty filmowe.

16. Festiwal Filmów - Spotkań Niezwykłych. Andrzej Seweryn i red. Grażyna Szlęzak-Wójcik z Radia KielceSandomierz / Fot. StanisławBlinstrub / Radio Kielce

Jeden z gości Andrzej Seweryn stwierdził, że Festiwal Filmów - Spotkań Niezwykłych ma swój potencjał, dlatego że artyści znajdują sens w tym, aby w nim uczestniczyć bezinteresownie, nie po to, aby otrzymywać nagrody pieniężne, bo takich nie ma.To festiwal autentycznej sztuki - dodał Seweryn.

W czwartek będzie można zobaczyć m.in. dwa filmy reżysera niezwykłego Janusza Kondratiuka pt. "Złote runo" i "Jak pies z kotem", a także film pt. "Nie płacz, kiedy odjadę" światowej sławy reżysera i producenta filmowego Sławomira Grunberga, który specjalnie przyjechał do Sandomierza na spotkania z festiwalową publicznością.

Impreza potrwa do 4 maja.

Reklama