Suchedniów świętował 15 lat Polski w Unii Europejskiej

Data publikacji: 01.05.2019 20:43
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Muzyczny piknik w

Muzyczny piknik w "Kuźnicy" z okazji 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej
Suchedniów. 01.05.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W Suchedniowie odbył się piknik z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Na placu przed Suchedniowskim Ośrodkiem Kultury mieszkańcy mogli posłuchać muzyki w wykonaniu miejscowych zespołów, pograć w piłkę czy zjeść kiełbasę z ogniska.

Muzyczny piknik w "Kuźnicy" z okazji 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii EuropejskiejSuchedniów. 01.05.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W ten sposób wyrażona została wdzięczność wobec pomocy unijnej, jaka trafiła do miasta - zaznacza Agnieszka Włodarczyk-Mazurek, jedna z organizatorek spotkania.

Jednym z najlepszych przykładów zmian, jakie zaszły w Suchedniowie jest nowoczesny budynek Ośrodka Kultury „Kuźnica”. Powstał on dzięki 60-procentowemu unijnemu dofinansowaniu. Drugą okazją do zorganizowania pikniku była tradycja suchedniowskich majówek muzycznych, kiedy prezentowane są dokonania podopiecznych „Kuźnicy” i zaprzyjaźnionych zespołów. W 15. rocznicę wejścia do wspólnoty państw europejskich połączono obie okazje. Podobny piknik odbył się pięć lat temu, kiedy świętowana była dziesiąta rocznica przystąpienia do Unii.

Mieszkańcy, którzy uczestniczyli w pikniku, podkreślali, że jest to okazja do integracji, spotkania ze znajomymi i relaksu. Dodatkowo, to kolejny sposób na przypominanie, zwłaszcza młodym ludziom, że są Europejczykami.

Suchedniowski Ośrodek Kultury przygotował także bogaty program na obchody Święta Konstytucji 3 Maja. W piątek o 15.30 zaplanowano wernisaż wystawy „Muzyczny ślad na tle kolei losu  "Miernikowie”, a po nim, o godzinie 16.00 w sali widowiskowej odbędzie się koncert „Kuźnica - Miastu”.

Muzyczny piknik w "Kuźnicy" z okazji 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii EuropejskiejSuchedniów. 01.05.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Reklama