Sandomierz pełen gwiazd

Data publikacji: 02.05.2019 18:36
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Sandomierz. Festiwal Filmów - Spotkań Niezwykłych. Festiwalowe studio Radia Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Stanisław Blinstrub, Marta Węgiel - reżyser i Grażyna Szlęzak - Wójcik

Sandomierz. Festiwal Filmów - Spotkań Niezwykłych. Festiwalowe studio Radia Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Stanisław Blinstrub, Marta Węgiel - reżyser i Grażyna Szlęzak - Wójcik
02.05.2019 / Fot. Radio Kielce

Andrzej Grabowski, jeden z gości, odbywającego się w Sandomierzu 16. Festiwalu Filmów - Spotkań Niezwykłych, stwierdził w rozmowie z Radiem Kielce, że to wydarzenie jest dla niego przede wszystkim okazją do kameralnych spotkań z ludźmi filmu i publicznością. Dodał, że nie lubi czerwonych dywanów, ani całego celebryckiego ruchu, jaki z reguły towarzyszy festiwalom.

- Tego na szczęście nie ma na Festiwalu Filmów Niezwykłych w Sandomierzu - dodał aktor.

Zapytany o plany zawodowe Andrzej Grabowski powiedział, że w najbliższym czasie będzie grać w dwóch filmach, jednak nie chciał więcej mówić na ich temat. Zapewnił, że nadal kręcić będzie serial pt. „Świat według Kiepskich”, w którym wciela się w rolę Ferdynanda Kiepskiego. Aktor dodał, że od pewnego czasu czuje sympatię do tej roli, ale nie lubi, gdy ktoś zwraca się do niego „Ferdek”. 

Sandomierz. Festiwalowe studio Radia Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Grażyna Szlęzak - Wójcik, Andrzej Grabowski i Stanisław Blinstrub02.05.2019 / Fot. Radio Kielce

- Kojarzenie mnie, Andrzeja Grabowskiego tylko i wyłącznie z Ferdkiem jest dla mnie bolesne, jestem wtedy gburem i nie rozdaję autografów - stwierdził nasz rozmówca.

POSŁUCHAJ WYWIADU Z ANDRZEJEM GRABOWSKIM

Jednym z wydarzeń festiwalowych jest spotkanie z reżyserką Martą Węgiel, która nakręciła film pt. „Ania. Rzecz o Annie Dymnej”. Jest to jej drugi film o tej aktorce. Pierwszy powstał 25 lat temu. Jak powiedziała nam reżyserka - najnowszy film prezentuje jeden dzień z życia Anny Dymnej. Operator towarzyszy jej 24 godziny z kamerą. 

- Samochodem jedziemy m.in. na cmentarz, na grób Dymnego, do fundacji, do szkoły teatralnej, do Teatru Starego, na salon poezji. Anna Dymna po 25 latach od naszego ostatniego spotkania na planie filmowym tylko utwierdza nas w swoich wartościach i przekonaniach. Jest autentyczna - dodała Marta Węgiel.

Sandomierz. Festiwal Filmów - Spotkań Niezwykłych. Festiwalowe studio Radia Kielce02.05.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Projekcja filmu o Annie Dymnej odbędzie się w sobotę 4 maja o godzinie 13.30 w Domu Katolickim. Będzie połączona ze spotkaniem z reżyserką.

Reklama