Które gospodarstwo agroturystyczne najpiękniejsze i najbezpieczniejsze?

Data publikacji: 05.05.2019 15:54
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Gospodarstwo agroturystyczne „Górski Ogród” z Woli Łagowskiej zwyciężyło w ubiegłorocznym konkursie „Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne”

Gospodarstwo agroturystyczne „Górski Ogród” z Woli Łagowskiej zwyciężyło w ubiegłorocznym konkursie „Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne”
01.07.2018 / Fot. mat. organizatora

Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach ogłosił konkurs „Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne”. Celem organizowanego od kilkunastu lat przedsięwzięcia jest wyszukiwanie najlepszych tego typu miejsc w regionie i ich promocja.

– Zależy nam też na tradycji kulinarnej regionu świętokrzyskiego, kultywowanej w wielu gospodarstwach – podkreśla Agnieszka Pietrzak, zastępca dyrektora ośrodka.

W wydarzeniu mogą wziąć udział wszystkie gospodarstwa agroturystyczne, które nie były laureatami konkursu w ostatnich trzech latach. - Komisja, złożona z przedstawicieli Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oceni zarówno estetykę pomieszczeń i ofertę dla turystów, jak również bezpieczeństwo w obejściu – mówi Anna Michalska z ośrodka w Modliszewicach.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 17 maja. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowane jest podczas Dnia Otwartych Drzwi Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego 30 czerwca.

W regionie jest obecnie około czterystu gospodarstw agroturystycznych.

Podobne wiadomości
Reklama