Drugi dzień Retro Pikniku. Rozbrzmiewał rap, a młodzi grali w szachy

Data publikacji: 05.05.2019 16:19
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Retro Piknik w parku miejskim

Retro Piknik w parku miejskim
Kielce. 05.05.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Występy artystyczne, ciekawe warsztaty i zabawy w starym stylu. Takie atrakcje czekały na mieszkańców województwa świętokrzyskiego w parku miejskim w Kielcach. W centrum miasta odbył się dwudniowy Retro Piknik, w organizację którego włączyły się wszystkie kieleckie instytucje.

Na scenie prezentowało się wielu artystów. W muszli koncertowej zaśpiewał m.in. Przemysław Majewski, który zaproponował piosenki międzywojenne w rapowej aranżacji. W rozmowie z Radiem Kielce artysta stwierdził, że jego muzyka trafia zarówno do młodszych, jak i starszych słuchaczy.

- Większość młodszych osób lubi rap, dlatego te utwory do nich docierają. Starsi z kolei poznają refreny. Celowo zostawiłem dawne teksty, aby można było poczuć klimat. Dodałem także swoje wersy, które nawiązują treścią do starszych szlagierów - powiedział Przemysław Majewski.

W parku miejskim można było też kupić ręcznie robioną biżuterię, regionalne koszulki oraz zabawki dla dzieci. Chętni mogli wziąć udział w różnych warsztatach, między innymi wyplatania wikliny, tworzenia własnych zakładek do książek oraz kaligrafowania.

Zaplanowano także turniej szachowy. Lucjan Samson, trener szachowy przypomniał, że jest to jedna z najstarszych gier. - Jest bardzo przydatna w kształtowaniu osobowości młodych ludzi. Szachy nierozerwalnie łączą się z logiką. Najpierw trzeba pomyśleć, a dopiero później to wykonać, nie wolno także podejmować pochopnych ruchów, ponieważ w tej sposób można narazić się szybką przegraną. Są to ważne także życiowo wskazówki - dodał Lucjan Samson.

W szachy gra także 7-letni Julek. Do parku przyszedł z siostrą Zuzią i rodzicami Michałem i Agnieszką. - Grę zapoczątkowała nauczycielka. Syn bardzo się tym zainteresował. Teraz chodzi do MDK na zajęcia. Jest najmłodszym uczestnikiem i tam trenuje. Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni - stwierdzili.

Reklama