Przedstawiciele sił zbrojnych Indonezji odwiedzili jednostkę na Bukówce

Data publikacji: 07.05.2019 14:25
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Przedstawiciele sił zbrojnych Indonezji na kieleckiej Bukówce

Przedstawiciele sił zbrojnych Indonezji na kieleckiej Bukówce
Kielce. 07.05.2019 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Możliwe, że od 2021 roku kieleccy żołnierze będą szkolić się w roli obserwatorów wojskowych w Indonezji. Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych zacieśnia współpracę z mundurowymi z Dżakarty.

Przedstawiciele sił zbrojnych Indonezji odwiedzili jednostkę na kieleckiej Bukówce - informuje pułkownik Paweł Chabielski, komendant centrum.

- Chcieli dowiedzieć się jak wykonujemy powierzone nam zadania i jaki mamy sprzęt. W związku z tym zaprezentowaliśmy m.in. broń oraz samochody - wyjaśnia oficer.

- Mam nadzieję, że od 2021 roku uda się wprowadzić naszych instruktorów i studentów na rynek indonezyjski. Mamy także wsparcie z ich strony. Będzie to dwustronna wymiana - dodaje płk Paweł Chabielski.

Komendant informuje, że jest to dobra wiadomość, ponieważ żołnierze z Indonezji, w przeciwieństwie do kieleckich wojskowych, cały czas uczestniczą w szkoleniach ONZ.

- Będzie to doskonała wymiana doświadczeń - mówi płk Paweł Chabielski.

Przypomnijmy, na kieleckiej Bukówce po dziesięcioletniej przerwie ponownie rozpoczną się szkolenia żołnierzy wyjeżdżających na misje pokojowe ONZ. Jednostka cały czas przygotowuje osoby wyjeżdżające w ramach kontyngentu NATO i Unii Europejskiej.

adv adv
Wiadomości
Reklama