Starostwo skontroluje działania Powiatowego Urzędu Pracy

Data publikacji: 07.05.2019 15:48
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach

Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Kieleckie starostwo chce sprawdzić, czy Powiatowy Urząd Pracy funkcjonuje właściwie. W instytucji rozpoczęła się kontrola, dzięki której władze powiatu dowiedzą się m.in. czy wszystko odbywa się zgodnie z prawem i nie ma przerostu zatrudnienia – wyjaśnia Tomasz Pleban, wicestarosta.

- Sprawdzenie dotyczy funkcjonowania urzędu w zakresie organizacyjnym, prawnym i finansowym, za okres 2017-2018. Prowadzimy ją zgodnie z zapowiedziami nowego zarządu powiatu. Program zakłada kontrolę jednostek podległych starostwu powiatowemu, sprawdzenie ich funkcjonowania i podjęcie nowych kierunków działań - mówi wicestarosta.

Tomasz Pleban dodaje, że obecnie Powiatowy Urząd Pracy zatrudnia około 200 pracowników. W opinii władz powiatu to zbyt duża liczba.

- Na przestrzeni ostatnich lat bezrobocie spadło, natomiast urząd się rozrasta. Sprawdzamy zasadność rekrutacji do tej jednostki - przyznaje.

Wicestarosta dodaje, że koszty utrzymania Powiatowego Urzędu Pracy znacznie wzrosły - z roku na rok różnica wynosi nawet milion złotych. To również zostanie poddane kontroli.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama