Śladami Pawła Pierścińskiego

Data publikacji: 09.05.2019 07:48
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
Uczestnicy pleneru Art. Eko 311  Struktury Natury który odbył się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej koło Chęcin

Uczestnicy pleneru „Art. Eko 31/1 – Struktury Natury”, który odbył się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej koło Chęcin
Fot. arch. prywatne

Ponad 110 zdjęć autorstwa 36 fotografików znalazło się na wystawie poplenerowej „Art. Eko 31/1 Struktury Natury”, dedykowanej Pawłowi Pierścińskiemu. Wernisaż odbędzie się dziś o godzinie 18.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Plener fotograficzny, którego efekty zobaczymy na ekspozycji, odbył się w październiku ubiegłego roku w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej koło Chęcin. Udział w nim wzięło 36 fotografików z całej Polski.

Jak wyjaśnia Andrzej Borys, organizator pleneru i kurator wystawy, hasło przewodnie brzmiało: „Struktury Natury”. Miało nawiązywać do jednej z pierwszych większych wystaw Pawła Pierścińskiego, która nosiła tytuł „Struktury”.

- Od samego początku przyświecała nam idea, by tę wystawę dedykować naszemu starszemu koledze, który propagował nie tylko Świętokrzyskie, ale był twórcą kieleckiej szkoły krajobrazu, osobą znaną w całej Polsce.

Uczestnicy pleneru nadesłali prawie 120 prac. Niemal wszystkie zostaną pokazane na wystawie. Andrzej Borys podkreśla, że każdy z fotografików na własny sposób interpretował założenia tematu.

- Wielu po swojemu sfotografowało struktury, które Paweł od zawsze fotografował. Myślę, że osiągnęliśmy cel, bo moim skromnym zdaniem, oglądając katalog oraz całą wystawę, czuć  ducha Pawła Pierścińskiego.

Ekspozycję będzie można oglądać do 31 maja. Wstęp wolny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama