Tenisiści stołowi Orlicza rozpoczynają walkę o I ligę

Data publikacji: 09.05.2019 12:52
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
Tenisiści stołowi drużyny Orlicz 1924 Suchedniów

Tenisiści stołowi drużyny Orlicz 1924 Suchedniów
Fot. Orlicz 1924 Suchedniów

Tenisiści stołowi Orlicza 1924 Suchedniów rozegrają w najbliższy piątek pierwszy mecz barażowy o awans do I ligi, w którym w Nowym Targu zmierzą się z miejscowymi Gorcami.

- To będzie z pewnością bardzo trudne spotkanie, bo w szeregach gospodarzy są znakomici zawodnicy - stwierdził prezes świętokrzyskiego klubu Maciej Glijer.

Orlicz, z kompletem 32 punktów, wygrał rywalizację w II lidze łódzko-świętokrzyskiej. Do pojedynku barażowego suchedniowski zespół przystąpi w najsilniejszym składzie, z liderem Łukaszem Nadolskim na czele. W kadrze znaleźli się również Maciej Pietkiewicz, Maciej Karmoliński, Paweł Włodyka, Bartosz Majcher oraz Wiesław Mazurek.

Gorce zwyciężyły w II lidze podkarpacko-małopolskiej. Nowotarżanie zgromadzili na koncie 28 punktów, wygrywając czternaście z szesnastu spotkań. Liderem drużyny jest 39-letni Tomasz Klag, który sezon zakończył bilansem 23 wygranych i 9 porażek.

- Liczę, że w dwumeczu okażemy się lepsi i w niedzielę będziemy świętować awans do I ligi - dodał Maciej Glijer.  

Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną w pojedynku rewanżowym, który zostanie rozegrany w niedzielę, 12 maja w hali sportowej przy I LO w Skarżysku-Kamiennej.

Pierwszy mecz barażowy o awans do I ligi tenisa stołowego, w którym Orlicz 1924 Suchedniów zmierzy się w Nowym Targu z Gorcami, rozpocznie się o godzinie 18.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama