Rozpoczęła się kolejna Harcerska Wiosna Kulturalna

Data publikacji: 10.05.2019 14:28
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Harcerska Wiosna Kulturalna. Wojewódzki przegląd wokalistów i instrumentalistów organizowany przez ZHP Chorągiew Kielecką

Harcerska Wiosna Kulturalna. Wojewódzki przegląd wokalistów i instrumentalistów organizowany przez ZHP Chorągiew Kielecką
Kielce. 10.05.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Około 90 solistów i prawie 20 zespołów wokalnych prezentuje się podczas dwudniowej Harcerskiej Wiosny Kulturalnej, czyli wojewódzkiego przeglądu wokalistów i instrumentalistów, w Domu Kultury Białogon.

Jak informuje podharcmistrz Agnieszka Stochmal z ZHP Chorągiew Kielecka, w tym roku poziom artystyczny jest wysoki.

- Co roku młodzi artyści zaskakują nas swoim przygotowaniem i profesjonalnym wykonaniem wybranych przez siebie piosenek. Oprócz tego, jury pod uwagę bierze również ogólny wyraz artystyczny, choreografię oraz interpretację tekstu - dodała Agnieszka Stochmal.

W przeglądzie biorą udział m.in. Kinga Czerw oraz Mikołaj Davies z Gromady Zuchowej z Siesławic w powiecie buskim. Jak zgodnie przyznali, bardzo lubią śpiewać i zajmują się tym już od kilku lat. Usłyszeć ich można na wielu przeglądach i konkursach, m.in. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Najlepsi artyści wystąpią w 46. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej oraz Koncercie „Gospodarze – Gościom”, który na kieleckiej Kadzielni odbędzie się w lipcu.

Tagi do tego wpisu
Reklama