Cytobus w Opatowie. Okazja do bezpłatnych badań i... wygrania nagród

Data publikacji: 11.05.2019 08:16
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Cytobus

Cytobus
Fot. ŚCO

Z bezpłatnych badań cytologicznych będą mogły skorzystać mieszkanki Opatowa. Przed urzędem miasta zaparkuje dziś cytobus, czyli mobilny gabinet Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Z badania będą mogły skorzystać panie w wieku 25 – 59 lat, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Na badanie należy zabrać ze sobą dokument z numerem PESEL.

Panie będą miały wykonane cytologię konwencjonalną oraz na podłożu płynnym, co pozwali wykryć więcej nieprawidłowych komórek i zapobiec rozwojowi nowotworu złośliwego.

Wszystkie panie, które zdecydują się na wykonanie badania otrzymają upominki, a te które dodatkowo ułożą hasło zachęcające do badań profilaktycznych mają szansę wygrać sprzęt AGD.
Mobilny gabinet położnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii przed Urzędem Miasta w Opatowie będzie dyżurował od godziny 10.00 do 16.00.

Cytologia jest badaniem bezpiecznym, bezbolesnym i bezpłatnym. Wykrywa zmiany przednowotworowe, chroni kobiety przed zachorowaniem na inwazyjnego raka szyjki macicy. Co roku w Polsce ponad 1,5 tysiąca kobiet umiera z powodu raka szyjki macicy. Tymczasem nowotwór wykryty  we wczesnym etapie jest w pełni uleczalny.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama