Pasjonaci fotografii zachwyceni Sandomierzem

Data publikacji: 11.05.2019 15:20
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. Plener fotograficzny

Sandomierz. Plener fotograficzny
Sandomierz. 11.05.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu odbywa się świętokrzyski plener pasjonatów fotografii i zawodowych fotografików. Bierze w nim udział około 40 osób. Dla uczestników zorganizowano kilka warsztatów dotyczących m.in. nowoczesnych technologii oraz fotografii reportażowej.

Krzysztof Czapański z Przysuchy jest amatorem fotografii, ale planuje zająć się tą dziedziną zawodowo i dlatego ceni sobie spotkania i zajęcia szkoleniowe, które wzbogacają warsztat.

Paweł Trawiński z Nowej Dęby przyjechał do Sandomierza po to, by przede wszystkim wykonać zdjęcia reportażowe oraz portrety. Jak powiedział, na plenerze ma możliwość przetestowania obiektywów, które go interesują, będzie więc wiedział, jaką podjąć decyzję w sprawie zakupu sprzętu.

Dzisiaj uczestnicy pleneru fotografowali paradę motocyklową, która odbyła się na ulicach Sandomierza, a także modelki na motorach. Wczoraj, do późnych godzin wieczornych, robiono zdjęcia na starówce i w jej sąsiedztwie. Pan Leszek szczególnie zadowolony jest z ujęć Bramy Opatowskiej i Ratusza, które wykonał nocą. Dobrze prezentują się też w obiektywie zabytkowe kamieniczki.

Efekty pleneru można będzie zobaczyć na portalu „Cudzechwalicie”, który jest głównym organizatorem wydarzenia. Plener jest częścią akcji charytatywnej na rzecz Tomasza Płatosa, sandomierzanina leczącego się na glejaka mózgu. Terapia w Niemczech przynosi dobre efekty. Potrzeba na nią jeszcze 180 tysięcy złotych. Do tej pory zebrano 200 tysięcy złotych.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama