Dominik Tarczyński w Sandomierzu. Obiecał pomoc w remoncie mostu

Data publikacji: 12.05.2019 18:55
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dominik Tarczyński w Sandomierzu

Dominik Tarczyński w Sandomierzu
Sandomierz. 12.05.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński ubiegający się o mandat do Parlamentu Europejskiego odwiedził Sandomierz. Podczas spotkania z wyborcami zapewnił, że skutecznie pomoże w remoncie drugiego mostu na Wiśle. Przypomniał, że inwestycja została wstrzymana przez PSL.

- Te pieniądze już były wpisane i zaakceptowane i nagle ówczesny marszałek województwa wstrzymał tę inwestycję. Obiecuję, że będę pracował nad tym, aby to się udało - powiedział Dominik Tarczyński. Dodał, że w Sandomierzu potrzebne są finanse europejskie, dlatego w Unii Europejskiej niezbędni są fajterzy, którzy te pieniądze wydrą i do Sandomierza przywiozą.

Dominik Tarczyński poinformował, że wśród priorytetowych spraw, którymi chce się zająć jako europoseł jest również rolnictwo. Jego zdaniem, w nowym unijnym budżecie muszą być większe pieniądze na tę dziedzinę gospodarki.

- Ważne jest to, aby nie lewicowe organizacje, które promują LGBT, nie fundacje jak Fundacja Batorego były sponsorowane, bo tak to wyglądało, ale aby zwiększyć pieniądze na rolnictwo i zrobić to, co obiecywała Platforma Obywatelska, zrównać dopłaty  bezpośrednie - powiedział Dominik Tarczyński.

Spotkanie z mieszkańcami Sandomierza odbyło się w sali widowiskowej Portu Kultury.

Dominik Tarczyński w SandomierzuSandomierz. 12.05.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama