Śpiewająco o miłości. Premiera w Teatrze Tetatet

Data publikacji: 13.05.2019 06:24
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
Teatr TeTaTeT

Teatr TeTaTeT
Kielce. 09.05.2019 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Miłość z przymrużeniem oka i na poważnie, odmieniona przez różne przypadki wypełniła najnowsze przedstawienie kieleckiego Teatru Tetatet. Premiera spektaklu muzycznego „#KochajmySię” odbyła się w Kieleckim Centrum Biznesu.

Na widowisko złożyło się ponad 20 pięknych piosenek z tekstem, pochodzących między innymi z Kabaretu Starszych Panów, ale także napisanych przez Agnieszkę Osiecką, czy Wojciecha Młynarskiego. Klimat przedstawienia nawiązywał do stylistyki dawnego kabaretu, którego akcja rozgrywa się w kawiarni. Ale mimo takiej scenerii nie wieje nudą i spektakl nie trąca myszką. To zasługa układu utworów, które połączyły się w pewną historię oraz znakomitej gry aktorów.

Na scenie pojawili się: Magdalena Daniel, Anna Iwasiuta-Dudek, Magda Szczepanek, Ewa Pająk, Teresa Bielińska, Wojciech Niemczyk, Marcin Brykczyński oraz Mirosław Bieliński, który też całość wyreżyserował. Przy fortepianie zasiadł Wojciech Lisowicz.

Miłość pokazana w wielu ujęciach dostarczyła widzom dużo śmiechu. Publiczność wychodziła ze spektaklu zadowolona.

- Podobało się. Przedstawienie przeniosło nas w klimat przedwojennego teatrzyku. Melodie znane, że prawie się chciało zatańczyć, słowa znane, więc chciało się zaśpiewać. Dobra zabawa - oceniła jedna z pań.

Ale okazuje się, że zaprezentowane utwory są ponadczasowe i spodobały się nawet młodemu pokoleniu, czego przykładem są słowa 15-letniej Nikoli.

- Bawiłam się bardzo dobrze. Bardzo mi się podobał ten klimat przedstawienia. Podobał mi się cały występ, gra aktorów, oczywiście piosenki i gra na instrumencie - podkreśliła.

Niektórzy widzowie polecali ten spektakl, jako środek na… uspokojenie.

- Nas tego typu spektakle bardzo uspakajają. To jest taki stuprocentowy relaks, więc bardzo nam się podobała i muzyka i aktorzy. Wszyscy pracowali na 100 procent. Kontakt ze sztuką, z muzyką, z kulturą, każdy powinien go mieć jak najczęściej - usłyszeliśmy.

Kolejna szansa na zobaczenie spektaklu „#KochajmySię” w sobotę 18 maja i w niedzielę 19 maja, o godzinie 16:00, w Kieleckim Centrum Biznesu.

Teatr TeTaTeT! - to pierwszy w Kielcach niezależny teatr rozrywki. Powstał niespełna rok temu z inicjatywy kieleckich aktorów - Teresy i Mirosława Bielińskich. Pierwszą realizacją była znakomita, pełna inteligentnego humoru komedia pod tytułem: „Umrzeć ze śmiechu” Paul’a Elliott’a, w reżyserii Mirosława Bielińskiego.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama