Lada dzień rozpocznie się przebudowa ulic Witosa i Zagnańskiej

Data publikacji: 13.05.2019 12:00
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ulica Witosa

Ulica Witosa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawdopodobnie za tydzień rozpocznie się przebudowa ul. Witosa i Zagnańskiej w Kielcach. W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą. Aktualnie zatwierdzane są projekty tymczasowej organizacji ruchu.

Wciąż brakuje odpowiedzi ze strony Ministerstwa Infrastruktury w sprawie protestów mieszkańców, którzy walczyli o wprowadzenie zmian w projekcie. Jak informuje Jarosław Skrzydło z Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, decyzja ministerstwa nie wypływa jednak na plany miasta związane z rozpoczęciem prac.

- Wszystkie decyzje związane z projektem są już w obrocie prawnym i mają moc prawną. Działamy zgodnie z wcześniejszymi zamierzeniami, co pozwala na rozpoczęcie prac w zakładanym terminie - mówi Jarosław Skrzydło.

Brak decyzji Ministerstwa wpływa natomiast na wypłacanie mieszkańcom rekompensat za działki. Do zakończenia całej procedury odwoławczej MZD może jedynie wypłacać zaliczki w wysokości 70% odszkodowań.

Łączna długość przebudowywanych odcinków, to około 7 kilometrów. Rozbudowa ulic ma usprawnić komunikację w północnej części Kielc.

Kolejnym krokiem będzie przedłużenie ulicy Olszewskiego. W planach jest rozbudowanie ulicy w kierunku północnym oraz wybudowanie wiaduktu, który będzie się kończył na obecnym skrzyżowaniu Zagnańskiej i Witosa.

Zwycięzcą przetargu jest firma Strabag. Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2020 roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama