Minister Emilewicz spotka się w Kielcach z przedsiębiorcami

Data publikacji: 13.05.2019 20:54
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Jadwiga Emilewicz  minister przedsiębiorczości i technologii

Jadwiga Emilewicz - minister przedsiębiorczości i technologii
Kielce. 28.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Dziś Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii spotka się z przedsiębiorcami z województwa świętokrzyskiego. Podczas wydarzenia właściciele firm dowiedzą się między innymi o korzystnych zmianach i ułatwieniach w prowadzeniu działalności gospodarczej, które wprowadza między innymi Konstytucja Dla Biznesu. Początek spotkania w środę o godzinie 10.30 w Sali dębowej hotelu Best Western Grand Hotel w Kielcach.

Jak informuje poseł Michał Cieślak, w spotkaniu wezmą udział także przedstawiciele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, na czele z jej prezesem - Małgorzatą Oleszczuk.

- W trakcie wydarzenia przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się, jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, m.in. o przepisach dotyczących małego ZUS-u, pakiecie dla małych i średnich przedsiębiorców. Będzie można uzyskać także wiele cennych informacji z zakresu pozyskiwania środków, prowadzenia działalności, kredytów obrotowych i innych instrumentów, które przedsiębiorcom są niezbędne w funkcjonowaniu - dodaje.

Jak zaznacza poseł Michał Cieślak, podczas konferencji zorganizowane zostaną punkty informacyjne, w których przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji.

- Do dyspozycji będą eksperci: Banku Gospodarstwa Krajowego, PKO Banku Polskiego, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Urzędu Zamówień Publicznych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Polskiego Funduszu Rozwoju i Agencji Rozwoju Przemysłu. Szereg ekspertów z instytucji zajmujących się przestrzenią okołobiznesową, dlatego zachęcam wszystkich do udziału w konferencji - zaznacza.

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział w spotkaniu konieczna jest rejestracja TUTAJ.

Po zakończeniu konsultacji z przedsiębiorcami na placu Artystów w Kielcach odbędzie się konferencja prasowa z udziałem minister Jadwigi Emilewicz, posła Michała Cieślaka, oraz wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renaty Janik. Oprócz tematu eurowyborów konferencja będzie dotyczyć Konstytucji dla Biznesu oraz zmian dla firm proponowanych przez resort Przedsiębiorczości i Technologii. Początek konferencji o godzinie 14.30.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama