W Starachowicach autobusy pojadą inaczej [NOWE TRASY]

Data publikacji: 21.05.2019 14:07
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Starachowice. 09.08.2018 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Duże zmiany szykują się w starachowickiej komunikacji miejskiej. Spółka od października ubiegłego roku jest połączona z Zakładem Energetyki Cieplnej i od tego czasu sukcesywnie wprowadzane są zmiany w systemie połączeń autobusowych.

Są nowe i tańsze bilety dla niektórych grup, darmowe przejazdy dla osób po 70-tym roku życia oraz więcej punktów sprzedaży biletów i aplikacja Mo-BILET. Teraz czas na najbardziej oczekiwane zmiany, czyli nowy rozkład jazdy. Ten został opracowany po audycie, który przeprowadził MZK po połączeniu z ZEC.

Prezes spółki Marcin Pocheć zaznaczył, że zebrano wówczas ponad czterysta opinii pasażerów. Swoje wnioski zgłaszali także radni. W wyniku tych konsultacji został opracowany nowy rozkład jazdy, który ma uwzględniać potrzeby mieszkańców.

Nowy system jazdy autobusów będzie oparty na tak zwanych taktach, czyli takim ustawieniu godzin odjazdów autobusów, by pasażer nie czekał dłużej, niż kilkanaście minut na głównych  przystankach. Da to możliwość przesiadania się i szybszego dotarcia do celu. Grupą, do której władze MZK chcą dotrzeć to osoby w wieku produkcyjnym, dlatego nowy rozkład będzie dopasowany do godzin pracy w największych zakładach.

Położenie Starachowic utrudnia ułożenie planu jazdy autobusów. Miasto jest przecięte torami kolejowymi, a ruch pociągów stale się zwiększa, dlatego zamknięte rogatki generują duże opóźnienia w kursowaniu. Mieszkańcy Starachowic zauważają, że są potrzeby zmian w systemie komunikacji. Wskazują głównie na większą częstotliwość kurowania autobusów czy połączenia bezpośrednie odległych punktów miasta. Zmiany obejmą prawie wszystkie linie, trzeba się z nimi zapoznać indywidualnie.

Szczegółowy rozkład jazdy ma zostać wprowadzony w od 1 września.

KOMUNIKACJA MIEJSKA W STARACHOWICACH - ZMIANY TRAS AUTOBUSOWYCHFot. ZEC Starachowice

KOMUNIKACJA MIEJSKA W STARACHOWICACH - ZMIANY TRAS AUTOBUSOWYCHFot. ZEC Starachowice

KOMUNIKACJA MIEJSKA W STARACHOWICACH - ZMIANY TRAS AUTOBUSOWYCH [CZYTAJ WIĘCEJ]

Tagi do tego wpisu
Reklama