Ostrowieckie szkoły rywalizowały w biegach na Gutwinie

Data publikacji: 25.05.2019 18:37
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Sport
Komentarze
Ostrowiec Świętokrzyski. Ostrowiecki Bieg Wiosny na Gutwinie

Ostrowiec Świętokrzyski. Ostrowiecki Bieg Wiosny na Gutwinie
Ostrowiec Świętokrzyski. 25.05.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Kilkaset osób wzięło udział w zorganizowanym na Gutwinie - Ostrowieckim Biegu Wiosny. Sportowym zmaganiom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Organizatorem tradycyjnej już sportowej imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Grzegorz Bażant z tej instytucji poinformował, że wydarzenie skierowane było głównie do uczniów, ich rodziców i nauczycieli. To jedna z form aktywizowania mieszkańców do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Najbardziej zaangażowani walczyli o nagrody.

- Nie ma nagród indywidualnych, ale chcemy nagrodzić szkoły, które są najliczniej reprezentowane. Otrzymują nagrody finansowe na polepszenie warunków do uprawiania sportu lub organizację zajęć wf - mówił Grzegorz Bażant.

Udział w zawodach wzięła młodzież z kilku szkół podstawowych, także z klas sportowych. Uczniowie mówili, że lubią biegać, bo w ten sposób można zadbać o zdrowie i kondycję.

- U mnie cała rodzina jest biegająca i uprawiająca sporty, dlatego ja też próbuję - mówił jeden z pierwszych biegaczy na mecie. Z kolei pozostali podkreślali, że rywalizacja daje im motywację do tego, aby szybciej biec. Dzieci z klas sportowych uważają, że bieganie jest dobre do tego, aby być coraz szybszym.

Przykład swoim podopiecznym dawał Mariusz Szczerbiński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, który na co dzień biega, ale za piłką.

- Włączam się w tę imprezę prawie co roku. Chcę dać przykład dzieciom, bo sport to zdrowie - mówił Mariusz Szczerbiński.

W zajęciach ruchowych licznie udział wzięły także dzieci z publicznych przedszkoli.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama