W szkole rodzenia tłumy, a w szpitalu rekordowa liczba urodzeń

Data publikacji: 26.05.2019 08:56
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 24.01.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawdziwe oblężenie przeżywa szkoła rodzenia, która działa przy Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Jak informuje Grażyna Nowak, położna koordynująca sali porodowej w szpitalu na ulicy Prostej, w tym roku do szkoły uczęszczało już ponad 130 par, podczas gdy w całym ubiegłym roku z kursu skorzystało 221 par.

- Na zajęciach poruszamy różne tematy, m.in. uczymy przyszłych rodziców udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej u małych dzieci i noworodków. Ćwiczymy też resuscytacje krążeniowo-oddechową. Mamy informację zwrotną, że wiadomości, które przekazaliśmy na warsztatach przydały się. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni z tego, że do szkoły rodzenia uczęszcza coraz więcej osób - dodała Grażyna Nowak.

Zajęcia w szkole rodzenia trwają około sześciu tygodni. Prowadzą je lekarze specjaliści z dziedziny ginekologii, neonatologii, anestezjologii. Są też warsztaty z zakresu karmienia, chustowania, wczesnej rehabilitacji, a także stomatologii dziecięcej.

W Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach odnotowano także rekordową liczbę urodzeń. W tym roku na świat przyszło ponad 110 noworodków.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama