Szybkie tempo prac przy Olszewskiego. Rozbudowa zakończy się wcześniej?

Data publikacji: 29.05.2019 14:57
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Rozbudowa ulicy Olszewskiego w kierunku Witosa i Zagnańskiej

Kielce. Rozbudowa ulicy Olszewskiego w kierunku Witosa i Zagnańskiej
29.05.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pełną parą idą prace przy przebudowie ulicy Olszewskiego w Kielcach. Wykonawca o miesiąc wyprzedza założony plan. Główne prace skupiają się na wykonaniu najtrudniejszego fragmentu drogi, czyli wiaduktu nad torami kolejowymi. Dodatkowo na niektórych fragmentach położona została już warstwa bitumiczna, w większości zakończone są również prace przy kanalizacji deszczowej.

Przedłużoną ulicą Olszewskiego będzie można dojechać do ulicy Zagnańskiej i Witosa, których przebudowa jest w fazie ostatnich przygotowań. W tym momencie prowadzona jest wycinka drzew i wyburzanie kolidujących budynków. Wykonawca przedłożył już projekt zmiany organizacji ruchu, która ma wejść w życie w pierwszej połowie czerwca.

Jak wyjaśnia Jarosław Skrzydło z Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, ulice: Witosa, Zagnańska i Olszewskiego stanowią ważny fragment tzw. północnej ramy komunikacyjnej miasta. Dodaje, że ich fatalny stan skutecznie utrudniał poruszanie się nimi.

- Północna część Kielc jest miejscem, w którym stale rozwija się przemysł i handel. Znajduje się tam też Kielecki Park Technologiczny, do którego dostęp był tylko od strony ulicy Łódzkiej, co stwarzało wiele problemów i skutecznie stopowało właściwy rozwój przemysłu w mieście. Dzięki nowym rozwiązaniom drogowym przedsiębiorcy będą mogli sprawnie poruszać się po mieście, ale będą mieli także dostęp do dróg wojewódzkich i krajowych - mówi rzecznik.

Budowa obu arterii ma zakończyć się w grudniu 2020 roku.

Reklama