Niepełnosprawni ze wsparciem marszałka

Data publikacji: 29.05.2019 15:05
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu od lewej Mariusz Gosek  członek zarządu województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski  członek zarządu województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski  marszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik  wicemarszałek województwa świętokrzyskiego i Marek Jońca  członek zarządu województwa świętokrzyskiego

Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Gosek - członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Marek Bogusławski - członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego i Marek Jońca - członek zarządu województwa świętokrzyskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

200 tysięcy złotych trafi do organizacji i stowarzyszeń zajmujących się wsparciem i aktywizacją osób niepełnosprawnych. Dziś zarząd województwa świętokrzyskiego ogłosił konkurs na te działania.

Jak informuje wicemarszałek Renata Janik, o pieniądze mogą się starać tylko te organizacje, które 100 procent otrzymanych środków planują przeznaczyć dla osób z różnymi dysfunkcjami.

- Fundacje i stowarzyszenia, które otrzymają od nas pieniądze będą mogły je przeznaczyć na organizację festynów, imprez turystycznych i sportowych, a także innych przedsięwzięć, które aktywizują osoby niepełnosprawne - mówi Renata Janik.

Jak dodaje, wnioski od fundacji i stowarzyszeń będą przyjmowane od piątku przez najbliższe trzy tygodnie.

- W tym roku, to jedyne i ostatnie środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na sfinansowanie tego typu zadań. Przypomnę, że sejmik województwa przeznaczył też pieniądze na budowę i doposażenie obiektów, które są do dyspozycji niepełnosprawnych. W tym roku, dzięki tym funduszom uruchomiony został już piąty zakład aktywności zawodowej. Będzie funkcjonował w Sandomierzu - dodała Renata Janik.

Stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych, powinny składać oferty w sekretariacie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama