Studenci z Kielc triumfowali w zawodach łazików marsjańskich w USA

Data publikacji: 02.06.2019 13:02 / Data aktualizacji: 02.06.2019 14:04
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Zespół Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej wygrał międzynarodowe zawody łazików marsjańskich  University Rover Challenge które zakończyły się w Stanach Zjednoczonych

Zespół Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej wygrał międzynarodowe zawody łazików marsjańskich - University Rover Challenge, które zakończyły się w Stanach Zjednoczonych
02.06.2019 / Fot. Politechnika Świętokrzyska

Wielki sukces studentów z Politechniki Świętokrzyskiej. Zespół Impuls wygrał międzynarodowe zawody łazików marsjańskich University Rover Challenge i pokonał czołowe światowe uczelnie.

- Wiele miesięcy pracy nad łazikiem dały efekty. Nasza ciężka praca nie poszła na marne. Myślę, że zdobyliśmy tę nagrodę zasłużenie. W finale, który odbył się na pustyni Utah wzięło udział 36 drużyn. Pokonaliśmy takie znamienite uniwersytety jak Stanford University czy Ryerson University - mówi doktor Paweł Łaski, opiekun zespołu.

University Rover Challenge (URC) to prestiżowe, międzynarodowe zawody łazików marsjańskich zbudowanych przez studentów. Jak mówi Paweł Łaski, studenckie łaziki mają do wykonania wiele zadań.

- Jednym z trudniejszych było określenie, czy w próbkach przygotowanych przez organizatorów istnieje życie. Metoda, którą zastosowaliśmy w tym zadaniu dała nam pozytywny rezultat w kilku próbkach, w części próbek nie wykryliśmy tego życia - mówi doktor Paweł Łaski.

Jak zaznacza opiekun grupy, do tej pory zadania były mniej skomplikowane. Trzeba było na przykład wykryć związki, które mogłyby przyczynić się do powstania życia, nie zaś wykryć samo życie.

W ubiegłorocznych zawodach zespół Impuls zajął w konkursie trzecie miejsce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama