Na przystanku dowiemy się o korkach, smogu i wydarzeniach kulturalnych

Data publikacji: 04.06.2019 15:37
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Na przystankach pojawiły się ekrany „Kielecki Informator Społeczny”

Kielce. Na przystankach pojawiły się ekrany „Kielecki Informator Społeczny”
Kielce. 04.06.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Na kieleckich przystankach pojawiło się pierwsze dziewięć ledowych ekranów. Obok typowych reklam będą tam wyświetlane informacje pożyteczne dla pasażerów i mieszkańców. Docelowo w Kielcach będzie 50 takich monitorów.

Jak informuje Artur Sobolewski z Urzędu Miasta w Kielcach, oprócz typowych reklam, które będą stanowiły 60 procent treści, mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o wydarzeniach związanych z życiem miasta, m.in. o sytuacji smogowej, czy też o korkach ulicznych i wypadkach.

W planach jest ustawienie ekranów przy każdej z większych ulic. Firma InfoLED, która przygotowała ekrany i w całości finansuje ich zakup oraz obsługę, ma w planach także montaż ekranów informacyjnych poza przystankami autobusowymi, w miejscach uczęszczanych przez kielczan.

Przedstawicielka firmy, Judyta Drapejkowska zaznacza, że poza wartością informacyjną dodatkową korzyścią dla firm jest utworzenie miejsca, gdzie można się reklamować.

- Kieleckie firmy chcą się promować. Poza Internetem często nie mają na to miejsca. My oferujemy to miejsce i zapewniamy odbiorców, którymi będą pasażerowie autobusów. Informatory znajdują się przy ulicach Paderewskiego oraz IX Wieków Kielc. Wkrótce pojawią się także przy ulicy Seminaryjskiej, Źródłowej i Tarnowskiej. Po dwutygodniowym okresie próbnym, kolejne zostaną zamontowane przy ulicach Massalskiego, Klonowej, Grunwaldzkiej, Jagiellońskiej i wzdłuż Alei Solidarności - mówi przedstawicielka firmy InfoLED.

Kielce. Na przystankach pojawiły się ekrany „Kielecki Informator Społeczny”Kielce. 04.06.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Mieszkańcom w większości podoba się pomysł ekranów. Dzięki nim będą mogli zająć czas w oczekiwaniu na autobus. Znalazły się jednak głosy krytyki, mówiące o niefortunnym ustawieniem urządzeń.

- Takie ekrany to całkiem niezły pomysł. Zawsze będzie można dowiedzieć się czegoś nowego o mieście czekając na swoją linię autobusową - mówią jedni.

- Idea jest fajna, ale same ekrany zamontowane są w kiepsko widocznym miejscu. Aby był widoczny, trzeba stanąć bezpośrednio przed nim, a idealnie byłoby, gdyby można było odczytać treść siedząc pod wiatą - dodają inni.

Pierwsze ekrany zostaną uruchomione w przyszłym tygodniu. Zgodnie z danymi Zarządu Transportu Miejskiego z przystanków korzysta codziennie prawie 100 tysięcy kielczan.

Kielce. Na przystankach pojawiły się ekrany „Kielecki Informator Społeczny”Kielce. 04.06.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Reklama