Po 10 latach przerwy wracają do Libanu. Wojskowi szkolą się na Bukówce

Data publikacji: 04.06.2019 16:09
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Szkolenie na kieleckiej Bukówce

Szkolenie na kieleckiej Bukówce
Kielce. 04.06.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ponad 150 żołnierzy z całej Polski przygotowuje się do misji ONZ w Libanie. Wojskowi wracają w ten rejon po 10 latach przerwy. Kontyngent, który łącznie będzie liczył 200 osób wyjedzie jesienią. Wojskowi od wczoraj szkolą się w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce.

W trakcie zajęć żołnierze uczą się m.in. mediacji i podstaw języka arabskiego. Kurs trwa 3 tygodnie - informuje major Hubert Żukowski, dyrektor szkolenia.

- Po zdobyciu wiedzy ogólnej, żołnierze dowiadują się jak należy wykonywać poszczególne zadania zlecone przez ONZ. Jest to szereg interesujących zajęć, zarówno teoretycznych i praktycznych, które w pełni powinny przygotować uczestnika do pełnienia roli misjonarza - powiedział mjr Hubert Żukowski.

Podpułkownik Paweł Bednarz z 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina informuje, że żołnierze zdobywają wiedzę na temat środowiska, w którym spędzą pół roku.

- To nie tylko teren i jego ukształtowanie, ale także ludność lokalna, jej tradycje, kultura oraz odmienny sposób zachowania. Trzy czwarte mieszkańców stanowią muzułmanie - wyjaśnia ppłk Paweł Bednarz.

Kolejna tura szkolenia odbędzie się za kilka tygodni. Zajęcia odbywają się w Centrum na kieleckiej Bukówce oraz w salach Politechniki Świętokrzyskiej.

Szkolenie na kieleckiej BukówceKielce. 04.06.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama