Dla kogo „Dzika Róża”? Rozpoczyna się plebiscyt dla miłośników teatru

Data publikacji: 10.06.2019 06:33
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Budzenie Sienkiewki. Dzika Róża

Budzenie Sienkiewki. Dzika Róża
Kielce. 02.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Rozpoczyna się 27. Plebiscyt „O Dziką Różę". Widzowie wybiorą najlepszego aktora i aktorkę oraz najciekawszy spektakl mijającego sezonu w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca.

Obecny sezon artystyczny dobiega końca, który zdaniem Michała Kotańskiego dyrektora teatru, należał do bardzo udanych.

- Patrząc na frekwencje oraz na to, jakiego rodzaju teatr był robiony można powiedzieć, że był dla każdego. Była farsa, na którą nie można dostać biletów, jest i musical zrobiony ze sporym rozmachem w koprodukcji z Teatrem Syrena, są też poszukiwania, takie jak „Psychoza”, jest współczesny tekst jak „Prawie równo”, mamy też klasykę w postaci „Dzikiej kaczki”. Czyli było prawie wszystko - podkreśla.

W plebiscycie „O Dziką Różę” ocena należy do widzów. To widzowie przez cały tydzień, za darmo, będą mogli obejrzeć wszystkie spektakle, które w tym sezonie zostały wystawione. Jak wyjaśnia Paulina Drozdowska z działu marketingu teatru trzeba jednak spełnić kilka warunków.

- Są dwie możliwości obejrzenia spektakli. Albo wycinamy kupony drukowane w dziennikach kieleckich, albo można o nie pytać w redakcjach. Między innymi w Radiu Kielce można odebrać kupony i z tymi kuponami zapraszamy do kasy teatru, która będzie otwarta od godziny 10. Liczba miejsc jest ograniczona - dodaje.

Pierwsze sześć osób każdego dnia po okazaniu w kasie numerka, który otrzymają od pracownika portierni teatru dostanie również podwójne bilety na galę finałową plebiscytu. Głosowanie potrwa do 16 czerwca. Jedna osoba może oddać jeden głos wypełniając kupon i wrzucając go do urny w teatrze, albo głosując w ankiecie na Facebooku. Urna do głosowania będzie ustawiona w kasie teatru od godziny 10.00 do 18.00, a także w foyer od godziny 18.00 do czasu zakończenia każdego spektaklu.

Zwycięzców poznamy podczas gali finałowej, która rozpocznie się w niedzielę 16 czerwca o godzinie 19.00. Poprowadzi ją Krzysztof Łobodziński, a gwiazdą wieczoru będzie Daniel Spaleniak, goszczący w Kielcach  po raz pierwszy. Ten utalentowany artysta jest jedynym Polakiem, który tworzy muzykę do seriali amerykańskiej sieci Netflix.

„Dzikie Róże” przyznaje publiczność oraz dziennikarze. Sezon 2015/16 był pierwszym, w którym nagrodami uhonorowano także reżyserów najlepszych spektakli.

Reklama