Baseny już przygotowywane do lata. Są nowości i promocje [RAPORT]

Data publikacji: 11.06.2019 12:29 / Data aktualizacji: 13.06.2019 09:29
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik , Emilia Sitarska , Anna Głąb , Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Basen letni w Starachowicach

Basen letni w Starachowicach
Starachowice. 07.07.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

W wielu miastach regionu świętokrzyskiego trwają przygotowania do rozpoczęcia sezonu na basenach letnich.

KIELCE

Kielce. Andrzej Nańczyk, kierownik Basenu Letniego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, mówi, że kąpać będzie się można od 21 czerwcaKielce. 11.06.2019 / Fot. Izabela Mortas / Radio Kielce

Z początkiem wakacji otwarty zostanie basen przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach. Kąpać się będzie można się od piątku, 21 czerwca. Jak mówi Andrzej Nańczyk, kierownik obiektu, przygotowania trwają, w tej chwili napuszczana jest woda do basenów.

- Oba będą do dyspozycji. Duży jest basenem olimpijskim, ma 50 metrów. W najpłytszym miejscu ma 120 centymetrów, z kolei w najgłębszym 180 centymetrów. Mały basen ma  nieco ponad pół metra. Ponadto wypoczywający skorzystają z trzech boisk - dodaje.

Ceny biletów wstępu na basen przy ulicy Szczecińskiej będą takie same jak w latach ubiegłych: 7 złotych za bilet ulgowy i 10 złotych za bilet normalny.

 

NOWINY

W najbliższą sobotę sezon kąpielowy rozpocznie się w Parku Wodnym „Perła” w Nowinach. Ochłody w wodzie będzie można zaznać już od godziny 10.

- W parku znajdują się dwa baseny zewnętrzne, oba zostaną udostępnione gościom w weekend - mówi Jacek Kania, kierownik obiektu. - Jeden z basenów jest przeznaczony dla dorosłych, drugi to typowy, płytki brodzik dla dzieci. Można skorzystać z mini placu zabaw, leżaków czy małej gastronomii. Bilety wstępu zaczynają się od 5 złotych.

 

SANDOMIERZ

W Sandomierzu letnie baseny będą czynne od 20 czerwca. Są to obiekty mobilne, rozstawiane każdego roku. Tak jak rok temu zostaną postawione przy ulicy Portowej przy budynku miejskiej siłowni. Baseny będą czynne codziennie od godz. 10 do 18.

- Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwać będą ratownicy, ponadto jest możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli - poinformował Paweł Wierzbicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

Przypomniał, że do dyspozycji zainteresowanych będą dwie niecki: jedna ma długość 11 metrów i głębokość 1,20 m. Druga ma 14 metrów długości i głębokość 60 cm.

W dniu otwarcia korzystanie z basenów będzie bezpłatne, następnie do 1 września cena biletu ulgowego wynosić będzie 6 złotych a normalnego 10 złotych. Jest to bilet całodzienny, z możliwością wielokrotnego przekraczania bramki. Nowością podczas tych wakacji będzie bilet za złotówkę dla uczniów sandomierskich szkół na krytą pływalnię „Błękitna Fala”. Ta promocja obowiązywać będzie od 20 czerwca.

 

STARACHOWICE

W Starachowicach otwarte baseny letnie rozpoczną działalność po 22 czerwca, ale prace przygotowawcze już trwają. Od czwartku będzie napuszczana woda, a 17 czerwca zaplanowany jest odbiór basenów przez sanepid. Jak informuje Krystian Sadza, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zapewniona jest także opieka ratowników. W tym roku bezpieczeństwa przy basenach pilnować będą również trzy kobiety ratowniczki.

Baseny w Starachowicach, które otwarto w zeszłym roku, to dwa zbiorniki dla dorosłych i dzieci. Bilet wstępu kosztuje 8 złotych, ulgowy 5 zł. Na miejscu jest możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli, przygotowano także miejsca do gier stolikowych.

 

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

Otwarte w ubiegłym roku letnie baseny na ostrowieckiej Rawszczyźnie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W lipcu i sierpniu sprzedano ponad 55 tysięcy biletów. Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na ich ponowne udostępnienie. Mimo coraz wyższych temperatur urząd miasta oficjalne otwarcie basenów zaplanował dopiero 21 czerwca o godzinie 10.00.

Na terenie Rawszczyźnie znajdują się: głębszy basen, sztuczna rzeka, brodzik, strefa z łóżkami wodnymi  oraz dwie zjeżdżalnie. W tym roku dodatkowo pojawiły się przebieralnie. Jest także osobne pomieszczenie dla matek z dziećmi. W przebieralniach znajdują się prysznice, umywalki i toalety, a także szafki.

Przez całe lato baseny czynne będą w godzinach od 10.00 do 19.00. Bilety zdrożeją. Spowodowały to podwyżki cen za energię elektryczną. W związku z tym bilet normalny będzie kosztował 12 złotych, ulgowy 10 złotych, a wypożyczenie leżaka 12 złotych. Z kolei na basenach krytych bilet będzie droższy o złotówkę.

Reklama