Małogoszcz świętuje. Mnóstwo atrakcji dla każdego

Data publikacji: 15.06.2019 18:38
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Małogoszcz. Dni Małogoszcza

Małogoszcz. Dni Małogoszcza
Małogoszcz. 15.06.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Festiwal kolorów, mobilne miasteczko ruchu drogowego, alkogoogle i wielobój siłowy - to niektóre atrakcje przygotowane z okazji Dni Małogoszcza.

Jak mówi Mariusz Piotrowski, burmistrz Małogoszcza, zdecydowano się na miasteczko ruchu drogowego, aby tuż przed wakacjami najmłodszym mieszkańcom przypomnieć podstawowe zasady ruchu drogowego.

- Bezpieczeństwo mieszkańców gminy Małogoszcz jest najważniejsze, dlatego warto w nie inwestować i cały czas przypominać o bezpiecznym zachowaniu się zarówno na drodze jak i w wodzie - podkreślał burmistrz Piotrowski.

Festyn jest także doskonałą okazją do promocji i prezentacji rodzimych artystów. Dlatego na scenie na stadionie MKS „Wierna” zaprezentowały się przedszkolaki, uczniowie z miasta i gminy Małogoszcz, podopieczni Domu Kultury w Małogoszczu, Orkiestra Dęta, Zespół Śpiewaczy „Bochenianki”, Zespół Pieśni i Tańca Domu Kultury w Małogoszczu. Jak mówi Zbigniew Tracz, dyrektor Domu Kultury, Dni Małogoszcza to najlepszy czas, aby pokazać i pochwalić się uzdolnionymi mieszkańcami gminy. 

Wśród lokalnych małych artystów prezentowały się m.in. przedszkolami ze Złotnik. Wiktoria i Madzia nie kryły swojego zachwytu, że miały okazje wystąpić na tak dużej scenie. Również bardzo zadowolone były ich mamy Barbara i Beata, które podkreślały, że po takim występie nie będą miały już tremy. Jak dodały Dni Małogoszcza to bardzo dobra okazja, aby mieszkańcy gminy się zintegrowali i spotkali się w jednym miejscu.

Z okazji Dni Małogoszcza o godz. 20 wystąpi zespół BACIARY. Zwieńczeniem wieczoru będzie pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna pod gwiazdami, która potrwa do północy.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama