Gmina Małogoszcz stawia na aktywność fizyczną

Data publikacji: 19.06.2019 13:54
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Bodzentyn. 27.12.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

W pięciu miejscowościach gminy Małogoszcz: Bocheńcu, Leśnicy, Ludwinowie, Wygnanowie i w Zakruczu powstaną Otwarte Strefy Aktywności. Gmina dostała na ten cel prawie 125 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystki.

Jak mówi burmistrz Mariusz Piotrowski, zgodnie z projektem w wymienionych miejscowościach powstaną m.in. mini siłownie dla dorosłych, a w przyszłym roku miejsca te będą rozbudowane o elementy placów zabaw dla dzieci.

Włodarz dodaje, że strefy powstaną w tych miejscowościach, w których do tej pory w ogóle nie było miejsc przeznaczonych do rekreacji, ani placów zabaw.

- Wielu mieszkańców uprawia różnego rodzaju sporty, m.in. biega i jeździ na rowerach, dlatego w gminie na pewno powstaną kolejne strefy - deklaruje burmistrz Mariusz Piotrowski.

Wartość pięciu stref w gminie Małogoszcz oszacowana została na 300 tysięcy złotych. Miejsca aktywności mają powstać do końca września tego roku.

OSA powstaną również w gminie Imielno, w miejscowościach: Grudzyny, Bełk, Stawy, Jakubów, Borszowice, a także w gminie Słupia Jędrzejowska, w miejscowościach: Wywła - Gawrony oraz Nowa Wieś.

adv adv
Wiadomości
Reklama