15-metrowa wieża i niesamowite widoki. Nowa atrakcja turystyczna w Daleszycach

Data publikacji: 20.06.2019 08:30
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.06.2019 Daleszyce. Wieża widokowa

19.06.2019 Daleszyce. Wieża widokowa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Daleszyce zyskały nową atrakcję turystyczną. W północnej części miasta w okolicach dawnej kopalni kamienia na tzw. Zagórzu wybudowano 15-metrową wieżę widokową. Można z niej podziwiać panoramę Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego oraz okolic miasteczka.

W miejscu, którym wybudowano platformę widokową, początek mają także dwa szlaki turystyczne prowadzące do Cisowa i Widełek.

Burmistrz Dariusz Meresiński liczy, że w ten sposób uda się podnieść atrakcyjność turystyczną tego terenu, a także odpowiednio wykorzystać stworzone przez przyrodę warunki do aktywnego spędzania czasu.

W ramach tego samego projektu zagospodarowano także okolice świetlic w Cisowie i Widełkach. Pojawiły się tam wiaty ze stołami i miejscami siedzącymi, a także oznakowana ścieżka dydaktyczna. W trackie spaceru, z umieszczonych tam tablic dydaktycznych dowiemy się między innymi o bogactwie lokalnej przyrody.

Wieża widokowa ma drewnianą konstrukcję i około 15 metrów wysokości. Wokół platformy ustawiono kosze na śmieci, toaletę, ławki parkowe i stojaki na rowery.

Koszt inwestycji to ponad 680 tysięcy złotych. 85 procent tej kwoty pochodziło z funduszy unijnych.

Reklama