Maciej Giemza już w Irkucku

Data publikacji: 06.07.2019 12:43
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Maciej Giemza

Maciej Giemza
Fot. Orlen Team

Kielczanin Maciej Giemza, motocyklista ORLEN Team, już w niedzielę wystartuje w Silk Way Rally 2019. Pierwszy rajd został rozegrany w 2009 roku i prowadził z rosyjskiego Kazania do Aszchabadu w Turkmenistanie. W 2016 roku uczestnicy mieli do pokonania trasę Moskwa – Astana – Pekin.

W tym roku zawodnicy rozpoczną rywalizację w Irkucku leżącym nad jeziorem Bajkał i przez mongolskie Ułan Bator dotrą do chińskiego Dunhuang. Do przejechania będą mieli ponad 5 000 kilometrów.

– Tak naprawdę nikt z motocyklistów nie zna tego rajdu, a czeka nas między innymi pokonanie stepów w Mongolii i jazda przez pustynię Gobi w Chinach. Ta ostatnia jest podobno bardzo trudna technicznie, z wysokimi wydmami. Trzeba będzie sobie przypomnieć jazdę z roadbookiem i specyfikę motocyklu dakarowego, bo ostatnio jechaliśmy na nich w styczniu – powiedział przed wylotem do Rosji Maciej Giemza.

Silk Way Rally 2019 jest jedną z rund tegorocznych Mistrzostw Świata Cross – Country (FIM Cross-Country Rallies World Championship). Pierwszą był marcowy Abu Dhabi Desert Challenge w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Reklama