Harcerze wciągają mieszkańców Kielc w grywalizację

Data publikacji: 11.07.2019 14:00
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Magdalena Galas-Klusek
Komentarze
Kielce. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Kielce. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej
Kielce. 11.07.2019 / Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Ponad 40 gier planszowych będzie czekało na rodziny, młodzież i dzieci w miasteczku festiwalowym, które jutro powstanie przy Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Organizatorzy mają nadzieję, że goście odwiedzający miasteczko namiotowe w atmosferze fair play będą mogli sprawdzić swoją sprawność, refleks, a jednocześnie spędzić czas w przyjaznym gronie.

- Zarówno ci najmłodsi znajdą coś dla siebie, jak i starsi. Będziemy stawiali na gry integracyjne, mające zebrać większą grupę osób i fajnie się przy nich pobawić - mówi Agnieszka Stochmal, rzeczniczka festiwalu. - Miasteczko będzie dostępne od 12 lipca późnym wieczorem. Rozpalone zostanie ognisko. Zaprosimy mieszkańców Kielc, by pograć w planszówki przygotowane przez harcerzy - dodaje.

Można przychodzić całymi rodzinami, harcerze będą tłumaczyć zasady gier, by szybko można było przystąpić do zabawy. Zaprezentują także autorską grę Związku Harcerstwa Polskiego „Mali Powstańcy”. Nawiązuje ona do Powstania Warszawskiego. Zadaniem uczestników jest dostarczanie tajnych przesyłek i listów.

Dziś rozpoczynają się przeglądy konkursowe, w których uczestnicy rywalizują o brązowe, srebrne oraz złote Jodły. Laureaci przeglądów będą mogli zaprezentować się 20 lipca podczas koncertu galowego na Kadzielni.

W amfiteatrze trwają tymczasem przygotowania do koncertu Gospodarze-Gościom, w którym artyści zaprezentują charakterystyczne dla naszego regionu piosenki. Koncert odbędzie się 13 lipca o 20.00.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama