Będzie referendum w sprawie budowy spalarni śmieci? Jest wniosek

Data publikacji: 15.07.2019 17:34
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Starachowiccy radni powołali komisję dotyczącą przeprowadzenia referendum w sprawie planowanej budowy spalarni śmieci. Wniosek złożyło Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie.

Jak informuje przewodniczący Rady Miasta Michał Walendzik, po wpłynięciu wniosku radni mieli miesiąc na zajęcie stanowiska w tej sprawie. Podczas poniedziałkowej, nadzwyczajnej sesji zapadła decyzja o powołaniu komisji, która sprawdzi wniosek od strony formalnej.

W skład komisji weszli Monika Nowak i Włodzimierz Orkisz z klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz Mariusz Konarski i Marcin Sowula z KWW Marka Materka. Ze strony Stowarzyszenia w komisji będzie pracować Maria Derra.

Zadaniem komisji będzie sprawdzenie, czy jest wystarczająca liczba podpisów pod wnioskiem i przygotowanie planu przeprowadzenia referendum.

Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie w ciągu dwóch miesięcy zebrało ponad 5 tysięcy podpisów. Mieszkańcy miasta zadeklarowali, że chcą się wypowiedzieć w sprawie planowanej budowy spalarni śmieci. Stowarzyszenie proponuje także, aby referendum przeprowadzić w dniu wyborów parlamentarnych, co miałoby zmniejszyć koszty.

Po analizie formalnej radni podejmą decyzję, czy referendum będzie przeprowadzone.

Tagi do tego wpisu
Reklama