Słuchacze Radia Kielce spełnili marzenie dzieci w Jędrzejowie

Data publikacji: 16.07.2019 18:00
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Otwarcie placu zabaw dla dzieci przy Ognisku Wychowawczym Caritas w Jędrzejowie

Otwarcie placu zabaw dla dzieci przy Ognisku Wychowawczym Caritas w Jędrzejowie
Jędrzejów. 16.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Plac zabaw dla dzieci został otwarty przy Ognisku Wychowawczym Caritas w Jędrzejowie. Jego powstanie było możliwe dzięki słuchaczom Radia Kielce, którzy wsparli finansowo naszą radiową przedświąteczną akcję „Choinka pod choinkę”.

Około 70 dzieci, podopiecznych ogniska powitało gości uroczystego otwarcia, wśród których byli m. in.: senator Krzysztof Słoń, wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski, starosta jędrzejowski Paweł Faryna i ojcowie oblaci. Dzieci powiedziały naszej reporterce, że plac spełnia ich oczekiwania.

- Jest  karuzela, trampolina, huśtawki, zjeżdżalnia, a wiec teraz jest się gdzie bawić - podkreślały.

Ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej podkreślił, że to szczególny dzień, na który wszyscy czekali. Jak dodał, ważne, że to dzieło udało się zrealizować dzięki wsparciu wielu środowisk.

– To jest bardzo istotne, że tak wiele osób zareagowało pozytywnie na zaproszenie do akcji Polskiego Radia Kielce „Choinka pod Choinkę”. Oprócz darczyńców, którzy wsparli akcję znaczącą kwotą, byli też i tacy, którzy wpłacili 50, czy 100 zł, co jest również bardzo ważne. To dopiero początek wakacji, więc dzieci będą miały dużo okazji, aby tu spędzać wolny czas – podkreślał ks. Banasik.

O tym, że to święto dla całego ogniska - zapewniała również siostra Andrea  Kubacka, kierująca placówką. Jak mówiła, wszyscy czekali na plac zabaw od wielu lat, ponieważ stare, wysłużone urządzenia służyły 11 lat. Teraz dzieci mają porządne i bezpieczne miejsce do zabawy - mówiła siostra Andrea.

Senator Krzysztof Słoń z PiS bardzo się cieszy, że od dziś dzieci z ogniska mają prawdziwy plac zabaw.

– Tu też jest moja cegiełka, podobnie jak wielu osób o dobrym sercu, które postanowiły wesprzeć dzieci z Jędrzejowa. Bardzo mnie cieszy ten gwar dzieciaków, które marzyły o kolorowym, bezpiecznym i nowoczesnym placu zabaw. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w tej kolejnej pięknej akcji Radia Kielce „Choinka pod Choinkę” – mówił senator Krzysztof Słoń.

W podziękowaniu za plac zabaw dzieci, podopieczni Ogniska Wychowawczego Caritas w Jędrzejowie wystąpili ze specjalnie przygotowanym programem artystycznym oraz rozdały gościom czerwone róże.   

Plac zabaw przy Ognisku Wychowawczym Caritas w Jędrzejowie powstał dzięki hojności słuchaczy Radia Kielce. Podczas ubiegłorocznej  przedświątecznej akcji „Choinka pod choinkę” udało się zebrać 42 300 złotych.

Reklama