Nowe lampy w świętokrzyskich gminach

Data publikacji: 24.07.2019 20:49
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 27.03.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W 19 gminach regionu zostanie wymienione stare oświetlenie na nowe, LED-owe. Dziś zarząd województwa świętokrzyskiego zadecydował o przekazaniu na ten cel prawie 37 milionów złotych z funduszy unijnych.

Dotację otrzyma więcej gmin niż zakładano na początku - zaznacza Jacek Sułek, dyrektor departamentu inwestycji i rozwoju w urzędzie marszałkowskim.

- Początkowo planowaliśmy przeznaczyć na konkurs 17 milionów złotych, ale złożono aż 40 wniosków na łączną kwotę dofinansowania 81 milionów złotych. Trzydzieści projektów spełniało kryteria. Okazało się, że mamy do dyspozycji większe pieniądze i możemy je przeznaczyć na ten konkurs. Zrobiliśmy to z uwagi na tak duże zainteresowanie – mówi dyrektor.

W efekcie pieniądze trafią nie do 7, lecz 19 gmin. Pieniądze otrzymają między innymi Fałków, Kunów, Bogoria, Opatów, Sandomierz, Małogoszcz, Morawica i Łagów.

Jak mówi Marian Buras, burmistrz miasta i gminy Morawica, to bardzo dobra wiadomość dla lokalnej społeczności.

- Przeprowadziliśmy pierwszy etap wymiany oświetlenia w naszej gminie – to ponad 2000 lamp. Staraliśmy się o dodatkowe pieniądze, bo nie udało się zmodernizować wszystkich. Dzięki dotacji uzupełnimy oświetlenie o 700 nowych punktów. Dzięki temu w całej gminie mieszkańcy będą korzystać z nowoczesnego oświetlenia – mówi burmistrz.

Pozostałe projekty, które nie otrzymały dofinansowania, trafiły na listę rezerwową.

adv adv
Wiadomości
Reklama