Były starosta nowym dyrektorem WORD

Data publikacji: 25.07.2019 17:05
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zbigniew Duda

Zbigniew Duda
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

To już oficjalne rozstrzygnięcie - były starosta ostrowiecki Zbigniew Duda będzie dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. O stanowisko starało się czterech kandydatów, którzy wczoraj przystąpili do konkursu. Ich kompetencje oceniła komisja, w skład której weszli marszałek Andrzej Bętkowski, Mariusz Gosek - członek zarząd województwa oraz Mariusz Bodo - sekretarz województwa.

- Wybór rozstrzygał się tak naprawdę między dwoma kandydatami: Zbigniewem Dudą, byłym starostą ostrowieckim oraz Tomaszem Jamką, dyrektorem Sądu Okręgowego w Kielcach - informuje Mariusz Bodo.

- Zbigniew Duda wygrał stosunkiem głosów 2:1. Za jego kandydaturą opowiedziałem się ja oraz marszałek Andrzej Bętkowski. Mariusz Gosek głosował na Tomasza Jamkę, ale demokracja w komisji wygrała - mówi sekretarz.

Zbigniew Duda rozpocznie pracę na stanowisku szefa WORD 28 września. Przyszły dyrektor nie kryje, że bardzo cieszy się ze zwycięstwa w konkursie i zamierza zmienić styl zarządzania ośrodkiem.

- WORD nie korzystał nigdy z pieniędzy unijnych, co będę chciał zmienić. Zamierzam też między innymi zacieśnić współpracę ze starostami, którzy kontrolują ośrodki kształcenia kierowców. To od poziomu szkolenia zależy liczba zdających oraz zdawalność egzaminów na prawo jazdy - mówi.

Zbigniew Duda zastąpi na stanowisku Czesława Dawida, który pod koniec września przechodzi na emeryturę. Kierował on ośrodkiem od 1999 roku.

Podobne wiadomości
Reklama