Krwiodawcy z Ostrowca nie biorą urlopu od pomagania

Data publikacji: 27.07.2019 15:18
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Akcja krwiodawstwa

Akcja krwiodawstwa "Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego"
Ostrowiec Św.. 27.07.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

„Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego” – pod takim hasłem w domu parafialnym Michael mieszkańcy powiatu ostrowieckiego oddawali krew dla potrzebujących. To już piąta edycja wydarzenia, co roku organizowana przez Stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci.

Prezes stowarzyszenia Michał Ślusarz mówi, że z roku na rok uczestników przybywa.

- Sobotnia akcja ma wyjątkowy, symboliczny wymiar, polega na uczczeniu osób, które walczyły w Powstaniu Warszawskim 75 lat temu – mówi prezes. I dodaje, że akcja wpisała się już na stałe do kalendarza wydarzeń w Ostrowcu. W minionym tygodniu Ostrowieccy Patrioci przeprowadzili akcję ulotkową, aby zachęcić do oddawania krwi, ale także do wzięcia udziału w obchodach rocznicy 1 sierpnia. Wtedy to na Rynku ułożony zostanie żywy znak Polski Walczącej.

– Ludzie mogą przyjść, żeby wspomóc potrzebujących. To ma nie tylko aspekt symboliczny, ale też patriotyczny. Osoby, z którymi rozmawialiśmy powiedziały nam, że to fajna akcja i już o niej wiedzą, że przekazują wiedzę o niej dalej wśród swoich znajomych. Mamy pozytywny odbiór – mówi Michał Ślusarz.

Krwiodawcy, którzy zdecydowali się oddać cząstkę siebie dla potrzebujących podkreślają, że sobota to najbardziej dogodny termin dla osób pracujących. Pierwsi chętni byli gotowi do oddania krwi już pół godziny przez rozpoczęciem. W sumie zebrano dziś ponad 8 litrów krwi.

adv adv
Wiadomości
Reklama