Seniorzy z gminy Lipnik nie będą się nudzić

Data publikacji: 28.07.2019 11:27
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kurów, gmina Lipnik. Tu powstanie Klub Senior Plus

Kurów, gmina Lipnik. Tu powstanie Klub Senior Plus
Kurów. 28.07.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Do końca tego roku, Kurów w gminie Lipnik będzie miał miejsce dla seniorów. Klub Senior Plus, to pierwsze tego typu miejsce w gminie, skorzysta z niego 20 osób starszych. Powstanie w siedzibie miejscowej straży pożarnej.

Wójt Andrzej Grządziel podkreśla, że największą zaletą budynku jest to, że wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie.

– Nie musimy budować windy i wchodzić w żadne kosztowane urządzenia – mówi wójt. Zapowiada, że do budynku doprowadzona jest instalacja gazowa, założony zostanie licznik oraz piecyk. Wójt Andrzej Grządziel ma pomysł, aby w przyszłości powstała tam świetlica, ale najpierw chce wyremontować dach i wykonać ocieplenie. Seniorzy będą mieli zapełniony czas, ułożony zostanie program zajęć, a znajdą się w nim np. spotkania rękodzielnicze, wspólne wycieczki. Być może w przyszłości pojawi się rehabilitacja.

Jak dodaje Andrzej Grządziel, gmina złożyła wnioski w programie dotyczącym stworzenia świetlic wiejskich, które mogłyby służyć większemu gronu mieszkańców. Planowana jest adaptacja remizy w Słoptowie oraz jednego z pomieszczeń we Włostowie. W ubiegłym roku, wniosek gminy został odrzucony przez urząd marszałkowski, w tym roku samorząd ubiega się o dotację po raz kolejny.

20 procent pozyskanych pieniędzy będzie mogło być zagospodarowane na przeprowadzenie remontu, pozostałe na utrzymanie i zatrudnienie osoby, która świetlicę poprowadzi. Gmina w tej chwili czeka na rozstrzygniecie konkursu. Na stworzenie domu Senior Plus gmina otrzymała 150 tysięcy złotych z budżetu państwa, samorząd dołoży 30 tysięcy.

Reklama