Bartłomiej Sienkiewicz otwiera listę KO w Świętokrzyskiem

Data publikacji: 30.07.2019 18:47
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Bartłomiej Sienkiewicz

Na zdjęciu: Bartłomiej Sienkiewicz
Fot. Bartłomiej Sienkiewicz / facebook

Bartłomiej Sienkiewicz będzie jedynką listy wyborczej kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w regionie świętokrzyskim. Kandydatów koalicji z pierwszych miejsc podał dziś podczas konferencji prasowej przewodniczący PO – Grzegorz Schetyna. Sam Schetyna, obecnie świętokrzyski poseł, będzie otwierał listę KO w Warszawie.

Bartłomiej Sienkiewicz urodził się w Kielcach w 1961 roku. W latach 2013 – 2014 był Ministrem Spraw Wewnętrznych. W czerwcu 2014 tygodnik „Wprost” ujawnił nielegalnie nagraną rozmowę z lipca 2013 pomiędzy Bartłomiejem Sienkiewiczem, a Markiem Belką i Sławomirem Cytryckim, której przedmiotem były m. in. zmiany w ustawie o NBP i ewentualna zmiana ministra finansów.

Bartłomiej Sienkiewicz użył w niej sformułowań: „Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie”, i „ch…, d… i kamieni kupa”. Miała to być ocena ówczesnego rządowego programu Polskie Inwestycje Rozwojowe.

Grzegorz Schetyna, podczas przedstawiania kandydatów wymienił wszystkie okręgi, ale zapomniał o swoim – czyli okręgu kieleckim. Kandydata ze Świętokrzyskiego podał jak ostatniego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama