Pracowite wakacje w placówkach edukacyjnych podkieleckiej gminy

Data publikacji: 02.08.2019 18:50
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Rozbudowa żłobka w Piekoszowie. Na zdjęciu wójt Piekoszowa - Zbigniew Piątek

Rozbudowa żłobka w Piekoszowie. Na zdjęciu wójt Piekoszowa - Zbigniew Piątek
Piekoszów / Fot. www.piekoszow.pl

W dużo lepszych warunkach od września będą uczyły się dzieci z Piekoszowa i okolic. Jak mówi wójt Zbigniew Piątek, odnowione zostaną wszystkie szkoły w gminie.

Rozbudowa żłobka w PiekoszowiePiekoszów / Fot. www.piekoszow.pl

- Jest na terenie gminy Piekoszów sześć szkół. W czasie wakacji te placówki wyremontujemy. Duży remont będzie w szkole w Piekoszowie, gdzie pomieszczenia zostaną odświeżone, sale wyposażone w nowe meble, a łazienki odnowione - informuje Zbigniew Piątek.

Oprócz Piekoszowa modernizowane są też podstawówki w Jaworzni, Zajączkowie, Brynicy. W szkole w Łosieniu remont jest już praktycznie zakończony. Jak dodaje Zbigniew Piątek, przy szkole w Górkach Szczukowskich powstanie dodatkowo parking. Na remonty podstawówek gmina wyda milion złotych.

Zbigniew Piątek mówi, że bardzo ważną zmianą jest też kolejna już rozbudowa żłobka w Piekoszowie.

- Był już raz rozbudowany, ale zapotrzebowanie na miejsca dla dzieci do 3 lat jest ogromne. W tym roku w kolejce do żłobka czeka 80 osób, dlatego zdecydowałem o powiększeniu placówki. Zaadaptujemy na jego potrzeby parter budynku - zapowiada Zbigniew Piątek.

Rozbudowa potrwa do końca listopada, a w sumie do żłobka będzie mogło uczęszczać 64 dzieci. Gmina dostała 547 tysięcy złotych dofinansowania na rozbudowę placówki z rządowego programu Maluch +. Około pół miliona dołożyła ze swojego budżetu.

Rozbudowa żłobka w PiekoszowiePiekoszów / Fot. www.piekoszow.pl

Reklama