Barwne obrazy w sandomierskim BWA

Data publikacji: 03.08.2019 18:53
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Obrazy Aleksandry Rey na nowej wystawie w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu

Obrazy Aleksandry Rey na nowej wystawie w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu
Sandomierz. 03.08.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Łąki pełne barwnych kwiatów, drzewa owocowe w pełni kwitnienia, uroda przydomowych ogrodów - takie są obrazy Aleksandry Rey prezentowane na nowej wystawie w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu. Bogactwo kolorów i temat prac malarskich sprawiły, że do galerii wchodzi się niczym do wielkiego ogrodu.

- To jest zachwyt z przekory, bo nie ma w dzisiejszych czasach bardziej wywrotowego tematu jak natura. On jest niemodny i oczywisty, dlatego trudny – powiedziała Radiu Kielce Aleksandra Rey.

Trudność polega na tym, aby nie dać się ponieść urodzie natury, tylko potraktować ją jako pretekst do tworzenia na płótnie, stosowania rozwiązań czysto plastycznych - dodała artystka. Zwróciła uwagę, że gdy przyjrzymy się z bliska jej kwiatom to stwierdzimy, że one nie są ich wiernym odzwierciedleniem. Są to barwne plamy powstałe z inspiracji daną rośliną. W rzeczywistości takie formy nie istnieją.

Wystawa Aleksandry Rey nosi tytuł „Meristos”. Będzie czynna do 25 sierpnia. Autorka prac ukończyła ASP w Krakowie. Obecnie jest kierownikiem Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie.

Reklama