Ten trud się opłaca. Pielgrzymi wyruszyli z Wiślicy na Jasną Górę

Data publikacji: 06.08.2019 11:02
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Pielgrzymka diecezji kieleckiej na Jasną Górę wyruszyła z Wiślicy

Pielgrzymka diecezji kieleckiej na Jasną Górę wyruszyła z Wiślicy
Wiślica. 06.08.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Około tysiąca pątników wyruszyło dziś z Wiślicy w pielgrzymce diecezji kieleckiej na Jasną Górę. Idą w 14 grupach reprezentujących poszczególne dekanaty i parafie.

Jak informuje ksiądz Jacek Iwan, kierownik kieleckiej pielgrzymki, dziś około godziny 11.00 pątnicy dotrą do buskiej parafii Świętego Brata Alberta. Tu tradycyjnie zostanie odprawiona msza święta w ich intencji. Zaplanowano też gorący posiłek przygotowany przez mieszkańców.

- 8 sierpnia dotrzemy do Kielc, gdzie o godzinie 15.30 zapraszam na mszę świętą przy Katedrze. Przez większość dni maszerujemy przez teren naszej diecezji. W każdym momencie można do nas dołączyć. Można nas obserwować w mediach społecznościowych. Każdy z pielgrzymów ma swoje intencje. W rozmowie z Radiem Kielce podkreślali, że od wczoraj w grupach panuje wyjątkową atmosfera, a pielgrzymka to wydarzenie, które zostaje w pamięci na całe życie.

- To poświęcenie, ale i podziękowanie za cały rok. To modlitwa za zdrowie dla nas i naszych rodzin  i  o siły do następnego pielgrzymowania - mówili pielgrzymi.

W Busku-Zdroju kolumna podzieli się na dwie duże grupy. Jedna pomaszeruje w stronę Pińczowa, druga w kierunku Chmielnika. Pątnicy mają w sumie do pokonania około 210 kilometrów. Po trwającej tydzień wędrówce wejdą na Wały Jasnogórskie 13 sierpnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama