Nie żyje 3-miesięczna dziewczynka. Zatrzymano pijaną matkę

Data publikacji: 07.08.2019 12:55 / Data aktualizacji: 07.08.2019 16:22
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jędrzejów. Nie żyje 3-miesięczna dziewczynka. Blok, w którym doszło do tragedii

Jędrzejów. Nie żyje 3-miesięczna dziewczynka. Blok, w którym doszło do tragedii
07.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Nie żyje 3-miesięczna dziewczynka. Jej ciało zostało znalezione w jednym z mieszkań w Jędrzejowie. - Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do służb przed godziną 9.00 - informuje Michał Kwieciński z miejscowej Komendy Powiatowej Policji.

Na numer alarmowy 112 zadzwoniła sąsiadka, która usłyszała krzyk matki dziecka. Na miejsce pojechali funkcjonariusze, a także służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dzieckiem powinna opiekować się 29-letnia matka, ale była nietrzeźwa. W domu znajdowało się także drugie dziecko - siostra bliźniaczka zmarłej dziewczynki, która została przekazana pod opiekę najbliższych.

Mieszkańcy Jędrzejowa są wstrząśnięci śmiercią dziewczynki.

- To jest niewyobrażalna tragedia. Zginęło niewinne dziecko, które dopiero przyszło na świat - mówią.

- Postępowanie w tej sprawie prowadzi miejscowa prokuratura - informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

W czwartek będzie przeprowadzona sekcja zwłok dziecka. 29-letnia kobieta została zatrzymana. Miała 1,3 promila alkoholu w organizmie. Jej partnera nie było wtedy w domu, ponieważ pracuje za granicą. Wiadomo, że w tym domu wcześniej nie dochodziło do interwencji policji, a rodzina nie miała założonej Niebieskiej Karty.

Tagi do tego wpisu
Reklama