Matka z Jędrzejowa z zarzutami. Grozi jej do 10 lat więzienia

Data publikacji: 09.08.2019 15:09
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jędrzejów. Prokuratura Rejonowa

Jędrzejów. Prokuratura Rejonowa
Jędrzejów / Fot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

29-letnia Patrycja M., matka 3-miesięcznej dziewczynki, której ciało znaleziono w jednym z mieszkań w Jędrzejowie, usłyszała prokuratorskie zarzuty. Kobieta jest podejrzana między innymi o narażenie dziecka na utratę życia. Do zdarzenia doszło w środę w Jędrzejowie.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że zebrany w ciągu ostatnich dwóch dni materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów Patrycji M.

- Pierwszy z nich dotyczy narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Drugi związany jest z posiadaniem niewielkiej ilości marihuany, a ostatni przekazania narkotyku innej osobie - wymienia Daniel Prokopowicz.

Patrycja M. przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia. Kobieta została objęta dozorem policji i zakazem opuszczania kraju. Śledczy znają już wstępne wyniki sekcji zwłok dziecka. Prokuratura nie podaje ich jednak do publicznej informacji. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie. Wiadomo, że w tej rodzinie wcześniej nie dochodziło do interwencji policji, a żaden z jej członków nie miał założonej Niebieskiej Karty.

Podejrzanej grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama