Koalicja Polska liczy na dwucyfrowy wynik w jesiennych wyborach

Data publikacji: 12.08.2019 11:04
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Andrzej Swajda  radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas  prezes PSL w regionie świętokrzyskim

Na zdjęciu: Andrzej Swajda - radny sejmiku województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas - prezes PSL w regionie świętokrzyskim
Kielce. 12.08.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Polskie Stronnictwo Ludowe liczy na dwucyfrowy wynik w wyborach parlamentarnych. Podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami Adam Jarubas, prezes ludowców w regionie, zaznaczał, że Koalicja Polska, do której dołączył Kukiz’15, jest propozycją umiarkowanego centrum na polskiej scenie politycznej.

- Mamy świadomość tego, że różnimy się z ruchem Kukiz’15. Wiele rzeczy dzieliło nas także w przeszłości. Połączyły nas jednak tematy programowe. Dzięki temu podpisaliśmy porozumienie programowe w trzech blokach: obywatelskim, gospodarczym i antykorupcyjnym. Z inicjatywy PSL proponujemy emeryturę bez podatku, wsparcie dla odnawialnych źródeł energii. Ruch Kukiz’15 wniósł do tego pakietu kwestie dnia referendalnego, czy pakiety ustaw antykorupcyjnych - dodaje.

Adam Jarubas komentując wyniki przedwyborczych sondaży dających Koalicji Polskiej - PSL nieco ponad 10 procent poparcia w regionie świętokrzyskim stwierdził, że liczy na uzyskanie od dwóch do trzech mandatów w jesiennych wyborach.

- Zauważyłem tendencję wzrostową po oficjalnym zakomunikowaniu nowej formuły koalicji z Kukiz’15. Potwierdza to najnowszy sondaż dla Rzeczpospolitej, który w skali kraju daje nam 6,5 procent poparcia. Mam nadzieję, że ten wynik będzie dwucyfrowy. O to będziemy walczyć dla Koalicji Polskiej - dodaje.

Szef ludowców w regionie podkreśla, że w tym tygodniu będzie prowadził rozmowy z przedstawicielami świętokrzyskiego Kukiz’15 w sprawie podziału miejsc na listach wyborczych Koalicji Polskiej. 17 sierpnia zaplanowano konwencję krajową Polskiego Stronnictwa Ludowego, na której zostanie przedstawiony program Koalicji Polskiej na jesienne wybory parlamentarne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama