Oddział ginekologiczny „jednego dnia” wraca do włoszczowskiego szpitala

Data publikacji: 12.08.2019 13:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Szpital Powiatowy we Włoszczowie

Szpital Powiatowy we Włoszczowie
Włoszczowa. 21.08.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

We Włoszczowie uruchomiony zostanie oddział ginekologiczny „jednego dnia”. Konkurs na udzielanie świadczeń w tym zakresie ma ogłosić Narodowy Fundusz Zdrowia jeszcze w tym tygodniu.

Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ, we włoszczowskim szpitalu przeprowadzane będą ginekologiczne zabiegi chirurgiczne.

- Będą to średnie i drobne zabiegi na części układu rozrodczego. Pacjentka nie musi przebywać w szpitalu kilka, czy kilkanaście dni, a przychodzi na zabieg i tego samego dnia zostaje wypisana do domu. We włoszczowskim szpitalu nie będzie jednak części położniczej, dlatego kobiety, które oczekują narodzin dziecka nadal będą musiały jeździć do innych ościennych szpitali - wyjaśnia Beata Szczepanek.

Jak informuje Rafał Krupa, dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie, na oddziale ginekologicznym w lecznicy przeprowadzane będą wcześniej zaplanowane zabiegi.

- Udało nam się porozumieć z trzema lekarzami, którzy zgodzili się pracować w naszym szpitalu. To będą tylko i wyłącznie zabiegi planowe, według ustalonego wcześniej grafiku, w związku z czym lekarze będą przyjeżdżać do nas dwa lub trzy razy w tygodniu - dodał Rafał Krupa.

Oddział ginekologiczny „jednego dnia” w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie uruchomiony zostanie prawdopodobnie pod koniec września lub na początku października.

Jak informowaliśmy, oddział ginekologiczno-położniczy we włoszczowskim szpitalu został zamknięty kilkanaście miesięcy temu z powodu braku kadry medycznej i zbyt małej liczby porodów.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama