19-letni kierowca skazany za wjazd pod nadjeżdżający pociąg

Data publikacji: 12.08.2019 14:27
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wólka Plebańska. Zderzenie pociągu towarowego z samochodem osobowym

Wólka Plebańska. Zderzenie pociągu towarowego z samochodem osobowym
Fot. OSP KSRG Niekłań / facebook

Niebezpieczeństwo spowodowania katastrofy lądowej - taki zarzut usłyszał 19-latek, który 8 sierpnia wjechał samochodem pod nadjeżdżający pociąg wiozący 30 cystern niebezpiecznych, palnych materiałów.

Jak informuje podkomisarz Sylwia Sobczyńska, zabezpieczająca akcję, dzień później policja odnalazła kierowcę samochodu, który po wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia.

Był to mieszkaniec powiatu skarżyskiego. Mężczyzna trafił do aresztu, a 10 sierpnia został doprowadzony do prokuratury rejonowej w Końskich. 19-latek przyznał się, że prowadził pojazd w dniu wypadku.

Jak dodaje Sylwia Sobczyńska, młody człowiek wystraszył się konsekwencji prawnych i dlatego zbiegł z miejsca zdarzenia.

- Mężczyzna jest podejrzany o przestępstwo sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym i powietrznym. Pociąg towarowy wiózł 30 cystern: 21 z olejem napędowym oraz 9 cystern z paliwem - dodaje podkomisarz Sobczyńska.

Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze, czyli dozór policji 5 razy w tygodniu, zakaz opuszczania miejsca pobytu, poręczenie majątkowe i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w czasie trwania postępowania.

Do zdarzenia doszło 8 sierpnia po godzinie 21.00 w Wólce Plebańskiej. 19-latek zignorował znak „Stop” i wjechał w pociąg relacji Koluszki-Skarżysko. Nikt nie został ranny.

 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama