Najpiękniejsze konie są w Michałowie. Można je zobaczyć

Data publikacji: 13.08.2019 10:46
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.08.2019 Michałów. Stadnina koni. Konie

07.08.2019 Michałów. Stadnina koni. Konie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Stadnina koni w Michałowie tradycyjnie po sierpniowej aukcji Pride of Poland organizuje dziś dzień otwarty. Od 14.00 do 16.00 będzie można zobaczyć najpiękniejsze zwierzęta zdobywające championaty na całym świecie, których ceny przyprawiają o zawrót głowy.

Jak informuje Monika Słowik, pełniąca obowiązki dyrektora michałowskiej stadniny, podczas parady hodowlanej, która rozpocznie się ok. godz. 15.45, zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt koni, w tym gwiazdy ostatniego 50. Pride of Poland, czyli sprzedana za 400 tysięcy euro klacz Galerida, a także Emanolla sprzedana za 135 tysięcy euro i Cheronea sprzedana za 65 tysięcy euro.

Wśród grupy ogierów Ekstern, koń wielce utytułowany, w swojej karierze pokazowej nigdy nie przegrał. Obok niego Equator, czempion świata z 2018 roku oraz wiele innych pięknych koni z przeróżnymi tytułami zdobytymi podczas wielu branżowych wydarzeń.

Wcześniej, bo o godzinie 15.30 rozpocznie się pokaz czterech ogierów pod siodłem. Jeźdźcy ubrani będą w polskie stroje historyczne. Zaprezentowane zostaną konie: Kabsztad, Eryks, Forman i Złoty Medal.

Stadnina koni w Michałowie posiada stado liczące 400 zwierząt, które jest jednym z najwyżej cenionych stad koni czystej krwi arabskiej na świecie. Wyhodowane tutaj zwierzęta zdobywają najwyższe laury podczas czempionatów rangi światowej. I właśnie też takie zwierzęta będzie można na żywo zobaczyć dziś w Michałowie między 14.00 a 16.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama